Skocz do zawartości

Problem ze zmianą biegów .


Rekomendowane odpowiedzi

Wiele odpowiedzi to sie nie doczekałem.

Możliwe,że nikt nie wiedział.

Dla tych którzy mają podobne problemy z wrzuceniem jedynki lub wstecznego.

 

Tak jak przypuszczałem,problem nie tkwił w źle wyregulowanych biegach a w zużytej teflonowej tulei lewarka zmiany biegów.

Kupiłem na Allegro taka tulejkę z potrzebnymi nowymi oryngami .

Trzeba było rozebrać tunel i zdemontować lewarek biegów.

 

Teraz biegi wskakują aż miło.

 

Na Allegro wstukałem w wyszukiwarkę-"Zestaw naprawczy Zafira" i miedzy innymi naprawczymi są oferty tych tulejek.

 

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pomyślałem jeszcze,że pokażę fotkę .

Część bardzo starannie wykonana.

Do tego sprzedawca deje instrukcję montażu.

 

Nie pamiętam czy kiedykolwiek tak w tej Zafirze wskakiwały [dobrze] biegi.

Tak że polecam wymianę.

 

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję,że ktoś skorzysta z moich opisów.

post-9618-0-69964300-1319315951_thumb.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

 

A moze ktos podpowiedziec jak wyeliminowac luz na elemencie, ktory zaznaczylem czerwonym okregiem? ( Fotka zaczerpnieta z forum, mam nadzieje ze kolega sie nie pogniewa). Ten mechanizm lata lekko na boki, jest nieco wyrobiony. Trzeba wymienic ten element wraz z bolcem, ktorym jest spiety. Macie moze jakis pomysl jak wyeliminowac ten luz? Moze cos wyotczyć? Podejrzewam, ze nie uda mi sie tego nigdzie kupic, chyba ze jakims fartem kiedys sie trafi..

Co do tulejki, w ktorej pracuje kulka to zostala wymieniona ale zamiast poprawy jest lekkie pogorszenie. Mechanik probowal regulacji ale nic nie dalo. Stwierdzil,z e trzeba wymiec wskazana czesc mechanizmu lewarka.

 

z gory dzieki za podpowiedzi

 

pozdrawiam

post-25340-0-03247700-1322131375_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam ten sam problem, powoli się lewarek rozlatuje po tylu kolimetrach. Wymieniłem koszyczek dwa lata temu...znów jest mały luz. Ale luzy na tym elemencie to jest problem...bedzie trzeba coś z poliamidu chyba dorobić. Ja na reperaturke jeszcze nie trafiłem. Całe lewarki , to taka sama albo w jeszcze gorszym stanie, albo cena że nie ma o czym mówić. Są co prawda zestawy z trzpieniem/ośką ale brakuje zestawów z gniazdem na kulkę która idzie od dźwigni metalowej. tam jest spory luz

Edytowane przez mattai

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności