Skocz do zawartości

Woda pod dywanikiem kierowcy


Gość martinek

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkim może się wydawać , że temat nie związany z działem. Ja jednak podejrzewam klimę. Cały dywanik od kierowcy jest mokry i wszystko jedno czy jeżdżę bez dodatkowego dywanika. zostawiam samochód w słoneczny dzień z otwartymi drzwiami. Trochę wyschnie a potem jak pojadę gdzieś to samo. Wykładzina była sucha jak nie działała klima odkąd ją naprawiłem zauważyłem wodę. Wykładzina jest mokra tylko na dole nie widać żadnych zacieków z boku czyli eliminuję uszczelkę przy szybie albo dziurawą podłogę bo był sprawdzany od spodu. Woda tak jakby wypływa z kratki nawiewu tuż przy wykładzinie. Czy macie jakiś pomysł co z tym zrobić bo wydaje mi się ze chodzi tu o złe odprowadzenie skroplin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Temat już był przerabiany. Masz albo przytkaną rurkę odprowadzającą wodę z instalacji klimy (skroplona para wodna z powietrza),albo nie masz jej wcale. Sprawdź-powinna wisieć pod samochodem pomiędzy silnikiem a kabiną ( i w tym miejscu pod samochodem powinieneś mieć -przy włączonej klimie-niewielką plamę wody...).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna wisieć pod samochodem pomiędzy silnikiem a kabiną

Dokładniej w grodzi pomiędzy sinikiem a kabiną i po podniesieniu maski powinieneś wypatrzyć wystający mały kawałek rurki.

 

Jeśli cała woda wpływa do kabiny, to plamy wody nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale lub podnośniku będzie Ci wygodniej i szybciej ją zlokalizujesz, tu masz temat dotyczy AG ale będziesz wiedział co szukać http://forum.samnaprawiam.com/wymiana-filtra-kabinowego-dezynfekcja-klimatyzacji-astra-g-vt2081.htm

Proponuje podnieść całą wykładzinę i dobrze wysuszyć, z pewnością cała podłoga będzie mokra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod samochodem zbiera się trochę wody. Mechanik mówił, że rurka jest i jest drożna. Tylko chyba nie wszystkie skropliny płyną do tej rurki albo jest lekko przytkana. Cholera wie jak zwykle jak samemu nie zobaczę to nic z tego. I tak czeka mnie rozebranie tego całego pudła od nawiewu bo zima idzie a problem z nawiewem pozostał wiec muszę się ostro za to wziąć.

Dzięki za rady .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ostatnio przerabiałem ten problem z wodą u siebie. Skończyło się na wycięciu kawałka wygłuszenia i nałożeniu silikonu palcami na tą rurkę która widać w dolnej części obudowy nawiewu. Można do nie dostac się od strony schowka. U mnie rurka udeżała o blachę i podejżewam że była pęknięta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wypatroszyłem dzisiaj Sinterke na cacy. Cała konsola zdjęta wszystko na wierzchu, ale tej rurki nie widziałem. Czy jest ona pod tą gumową wykładziną co leży na grodzi. Pod mieszalnikiem powietrza nie mam żadnej rurki ? Może jakieś fotki zrobiłeś ? Wody tyle że wykładzinę można wyżymać.

 

Kacper gdzie mam patrzyć za tą rurką pod maską ?

Edytowane przez martinek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka jest widoczna po podniesieniu maski, na grodzi.

 

ps

Postaram się zrobić fotkę i wrzucę wieczorem.

 

 

edit:

Więc wrzucam :wesoly:

 

odplywlokalizacja.jpg

 

 

odpywzklimy.jpg

 

 

Mam tylko pewną wątpliwość, gdyż u mnie kierownica jest po prawej stronie i nie wiem czy Sintra z kierownicą po lewej ma tak samo wyprowadzony odpływ z klimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki tylko nie wiem czy o tej samej rurce mówiliśmy. Dzisiaj fachman od klimy i chłodnic pokazał mi gdzie spływa skroplona podczas pracy klimy woda z mieszalnika. Jest to w mieszalniku najniższy punkt tak jakby zamknięta rynienka która idzie w dół w stronę grodzi. W poniedziałek rozetnę wykładzinę i będę lał wodę w miejsce gdzie ona się gromadzi czyli za nagrzewnicą przed parownikiem (chłodniczką klimy ) i zobaczę gdzie cieknie potem zalepię sylikonem ewentualnie przedmucham rurkę i tyle. Mam nadzieję , że pomoże . Dam znać czy się uporałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności