Skocz do zawartości

Woda pod dywanikiem kierowcy


Gość martinek

Rekomendowane odpowiedzi

Moja rurka w kabinie jest cała. Tuż za grodzią niestety jej juz nie ma :(. Dzisiaj przy składaniu wozu do kupy zdarłęm gąbkę która okalała tą rurkę i nawaliłem silikonu. Mam nadzieję że pomoże. Diagnoza fachowca była że przy pędzie powietrza woda z klimy cofała się i wpadała do środka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. wiem ze to temat dinozaur, ale problem jest i nie mogę go rozwiązać. Oczywiście chodzi o wodę pod dywanikiem.

ale zacznę od początku. Klima działa rewelacyjnie.Od kiedy zaczęło się lato jest non stop włączona. Parę dni temu zauważyłem że dywaniki z przodu są mokre. Poczytałem na forum jakie mogą być tego przyczyny. Pozdejmowałem plastiki , podniosłem dywaniki a tam normalnie stała woda. teraz jestem na etapie suszenia auta i szukanie tej nieszczęśliwej rurki odprowadzającej skropliny z klimy. Za boga nie mogę jaj zlokalizować. Proszę szanownych forumowiczów może ktoś ma jakieś fotki gdzie ta rurka jest zlokalizowana. Niestety temat stary i zdjęcia z wcześniejszych postów już nie dostępne. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkę zapodał kiedyś kolega Sergiej a znajdziesz tu http://forum.opel24.com/topic/46244-klima-sintra-22/?p=543129odpływ jest w zielonym kwadraciku

No i o to mi chodziło właśnie. Baardzo dziękuję kolego. Teraz już wiem gdzie tego odpływu szukać. Pozdrawiam i miłego weekendu.

Jutro rano zabieram się do naprawy.

No i o to mi chodziło właśnie. Baardzo dziękuję kolego. Teraz już wiem gdzie tego odpływu szukać. Pozdrawiam i miłego weekendu.

Jutro rano zabieram się do naprawy.

Jednak nie wytrzymałem do dzisiaj i jeszcze wczoraj wieczorem poszedłem sprawdzić czy uda mi się dostać do tego odpływu. Hmm.sprawa nie jest taka prosta. Od strony silnika od góry jest to nie mozliwe. od środka też nie wymacałem rurki. Spróbuję dziśiaj od dołu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko od dołu i najlepiej z kanału czy podnośnika.

W mojej nie ma rurki jako takiej tylko coś w rodzaju gumowego odpływu, Jak klima pracuje to leci z niego kondensat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko od dołu i najlepiej z kanału czy podnośnika.

W mojej nie ma rurki jako takiej tylko coś w rodzaju gumowego odpływu, Jak klima pracuje to leci z niego kondensat.

Niestety bez kanału się nie obejdzie. Ciasno jak w d... . Zauważyłem przy okazji ze spadła manszeta od wybieraka biegów ( ta co uszczelnia otwór ścianie grodziowej ) Ciekawe czy tędy może dostawać się woda z klimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dostęp jest zdecydowanie łatwiejszy https://s20.postimg.org/hmrnyf13x/IMG_20160827_131809.jpg

 

 

ze spadła manszeta od wybieraka biegów

Jak masz mokre dywaniki to chyba znalazłeś przyczynę.

Zwracałeś uwagę czy po jeździe z włączona klimą kapie woda ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dostęp jest zdecydowanie łatwiejszy https://s20.postimg.org/hmrnyf13x/IMG_20160827_131809.jpg

 

 

Jak masz mokre dywaniki to chyba znalazłeś przyczynę.

Zwracałeś uwagę czy po jeździe z włączona klimą kapie woda ?

niestety SUCHO . Cała woda w środku auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności