Skocz do zawartości

Jakie polecacie tarcze i klocki do Astry G


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W najbliższym czasie przymierzam się do wymiany tarcz i klocków w mojej astrze. Strasznie bije mi kierownicą przy hamowaniu. Z powodu niewielkiego budżetu, chciałbym się zmieścić w kwocie 300 do 350 zł, proszę Was o jakieś konkretne propozycje. Felgi są na 4 śruby a silnik to 1.6 8V- Z16SE. Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale te 300 zł to chcesz wydać na jedną czy na obie osie? Stosunkowo tanie, ale niezłe są tarcze firmy A.B.S., tutaj masz:

tarcze hamulcowe

klocki hamulcowe

 

Tak więc przód by Cie wyniósł ok 260 PLN... Chyba że te 350 zł chcesz wydać na hamulce na jedną oś, to celowałbym w wyższą półkę typu ATE, Brembo czy Jurid.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Tanie części, drogie nie są warte swojej ceny, zwłaszcza zamienniki niby to porządnych producentów na pierwszy montaż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam ATE(tarcze+klocki),są naprawdę dobre.Cena nie mała,ale warto zapłacić.

Edytowane przez dikeys

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jakie tarcze polecicie do astry G silnik 1.6 Twinport? Tarcze muszę dobrze współpracować z oryginalnymi klockami GM. Budżet jaki mam do przeznaczenia to jakieś 170 - 180zł za jedną tarcze. Myślałem nad ATE power disc ale jest mnóstwo opinii na ich temat że się strasznie gną zatem mam już mały mętlik w głowie bo nie wiem co kupić. Wiadomo, można wziąć coś z górnej półki za 1000zł za komplet ale to nie do tego samochodu. Jakbym miał samochód za 200tysł zł to na pewno bym takie tarcze kupił. Zawsze myślałem że ATE do porządna firma i nie robi bubli a tu proszę, tarcze które się gną.

Edytowane przez dizel1982

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisałem, na alledrogo coś znajdziesz.

 

Ty mówisz, że tarcze się gną, a ja słyszałem kiedyś o klockach hamulcowych ze sprasowanego krowiego łajna, które przyjeżdżały do nas z Chin :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych klockach to i ja słyszałem.

 

A wracając do tematu. Wiem że na allegro wszystko jest ale im więcej czytam różne fora i opinie na temat tarcz to mam coraz większy mętlik w głowie i jak początkowo jeszcze wiedziałem co chcę kupić, tak teraz nie wiem już zupełnie. Jak wspomniałem, byłem już w 99% zdecydowany na te ATE ale na każdym jednym forum na jakie trafiłem szukając opinii o tych tarczach było kilka postów gdzie ludzie odradzali bo się gną. Może kupić zwykłe ATE bez tych nacięć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności