Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki chłopaki za porady. DAROMV6 czyli czujnik zużycia klocków zależy od klocków a nie od auta? Jeśli chcę kupić nowe klocki i czujnik to ważne żeby czujnik pasował do danych klocków tak? Ciężko znaleźć takie klocki w zestawie z tarczami (brembo, ate) żeby można było podpiąć do nich czujnik na allegro. Kacper wiem że nie potrzebuję nowych szpilek. To była tylko informacja o tym że ja potrzebuję tarcze pod koła na 5 śrub. Przszukałem wszystkie aukcje brembo i nigdzie nie znalazłem (przynajmniej nic o tym nie pisze) żeby miały możliwość podlączenia czujnika. Jak znaleźć takie klocki?

Edytowane przez bolo1234

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wyszło więc małe nieporozumienie :-)

Pytałeś też o to jaki płyn hamulcowy - najlepiej zostań przy tym co masz DOT-4. Producent nie ma tu znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Już jakiś czas dostępne są u nas tarcze firmy Zimmerman, są to tarcze produkowane w niemczech (pierwszy montaż w niemieckich fabrykach samochodowych i w naszej Opla w Gliwicach) przez co kosztują trochę wiecej niż inne ale wcale nie najdroższe. Są one wysoko nawęglane i pokryte dodatkową warstwą ochronną, która się zetrze na styku z klockami a cała pozostała część tarczy nie koroduje. Do tych tarcz polecam klocki Boscha - idealne zestawienie, brak pisków przy chamowaniu, dobra jakość i cena tych klocków. Właśnie cały kpl. wymieniłem przed tegorocznymi wakacjami, zrobiłem prawie 5 tyś.km - autostrady + góry, praktycznie wsxzystko jak nowe. Można wierzyć lub nie ja też posłuchałem dobrej rady i wiem, że mam spokój na dłuższą ilość kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. na tamat zimmerman-a pisałem już kilka lat temu,

wiec firma nie jest tu nowością

2. ta warstwa ochronna - równiez nie jest niczym nowym

tarcze malowane są i z innych znanych firm

zwykle jest to inny typ/numeracja tarczy - i w opcji kilkanascie zł droższej niz typowa

3. skąd to info o 1 montazu?

bo o niejednej juz słyszałem, a prawda jest tylko czasami

hamowaniu - piszemy przez samo "h"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Montował może ktoś tarcze firmy steinhof np http://allegro.pl/tarcze-4sr-klocki-hamulcowe-przod-opel-astra-g-ii-i4891102294.htmlkumpel mi polecał.

Oczywiście prosze o opinie tych co mieli zamontowane, a nie opinie że tanie do niczego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lekko odświeżę. 

Tarcze i Klocki godne polecenia Nie za majątek, ale tez nie za grosze.

Opel Astra G 2.0 DTi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka kwota dla ciebie to majatek a jaka grosze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego zawsze polecane: ATE, TRW, Mikoda, Zimerman. Może jeszcze Boch, ABS.

Można kupić całe zestawy do naprawy danej firmy i wsio masz w jednym pudełku (ja za TRW płaciłem ok 600pln tarcz +klocki przód i tył + smar/pasta i zmywacz do układu hamulcowego) - czy to drogo?. Zestaw dostępny w dobrych sklepach motoryzacyjnych w jednym opakowaniu zbiorczym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Holenderskie ABS niezłe ale twarde i potrafią piszczeć. Od kilku lat używam polskie Steinhof i bardzo dobrze je oceniam. Do tego tarcze Mikoda i zestaw w zupełności wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

500 Zł zmieściłbym się jak bym chciał kupić Te Mikody + Steinhofy? A Zaciski trzeba było by zmieniać ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, kamil8991 napisał:

500 Zł zmieściłbym się jak bym chciał kupić Te Mikody + Steinhofy? A Zaciski trzeba było by zmieniać ? 

Po co zaciski. Chyba że już mają dość - to można je regenerować.

Tarcze i klocki kupujesz do modelu samochodu i do istniejącego układu (rodzaj i średnica tarczy).

A ceny części można sprawdzić w sklepach internetowych i na znanym portalu aukcyjnym.

Jak to robić? - Jest pełno poradników na "YT".

Ja ok 600 płaciłem za komplet do Z A czyli przypuszczalnie takie jak twoje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Tarcze TRW i klocki.

Nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ceny można sprawdzić na allegro. Do mojego auta klocki przód 70zł tył 50zł więc ceny bajkowe. Mikoda ma swoją stronę. Tam dobierasz model i szukasz na allegro czy w internecie na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz przecież napisane że podstawowa 84 zł a potem rośnie do 132 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adaś, Kamilowi chyba chodziło o coś innego, pewnie chce wiedzieć czym się różnią poszczególne tarcze technicznie.

Malowane mniej korodują przez co lepiej się chłodzą, wiercone - lepiej się wentylują, wiercone i nacinane to raczej do sportu - lepsze odprowadzanie ciepła i skuteczniejsze - ale te chyba powinny też mieć inne klocki.

Ale tu już niech się lepsi fachowcy wypowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie o to mi chodziło ;)

Czyli według Ciebie opłacało by się dopłacić te 20 Zł do tych malowanych czy zostać przy podstawowych? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem malowane bo TRW właśnie takie robi dodatkowo wszystko w jednym pudle.

A ty rób jak uważasz - twoje autko, twoja kasa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra,to wrócę jeszcze do tych TRW? Dobrze się sprawują?  Nie piszczą? 

Szybko się zużywają? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co mogę powiedzieć po przejechaniu 3,5tkm?

Skuteczne, ciche, trochę pylą.

A zużycie jest zależne od stylu jazdy i rodzaju użytkowania samochodu. Inaczej jest w mieście inaczej w trasie i wcale nie jest to zależne od prędkości z jaką się poruszamy.

Ja jakoś nauczyłem się oszczędzać układ hamulcowy, chociaż nie blokuje prawego pasa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.