Skocz do zawartości

Jakie polecacie tarcze i klocki do Astry G


Rekomendowane odpowiedzi

Gość bolo1234

Dzięki chłopaki za porady. DAROMV6 czyli czujnik zużycia klocków zależy od klocków a nie od auta? Jeśli chcę kupić nowe klocki i czujnik to ważne żeby czujnik pasował do danych klocków tak? Ciężko znaleźć takie klocki w zestawie z tarczami (brembo, ate) żeby można było podpiąć do nich czujnik na allegro. Kacper wiem że nie potrzebuję nowych szpilek. To była tylko informacja o tym że ja potrzebuję tarcze pod koła na 5 śrub. Przszukałem wszystkie aukcje brembo i nigdzie nie znalazłem (przynajmniej nic o tym nie pisze) żeby miały możliwość podlączenia czujnika. Jak znaleźć takie klocki?

Edytowane przez bolo1234

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To wyszło więc małe nieporozumienie :-)

Pytałeś też o to jaki płyn hamulcowy - najlepiej zostań przy tym co masz DOT-4. Producent nie ma tu znaczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!

Już jakiś czas dostępne są u nas tarcze firmy Zimmerman, są to tarcze produkowane w niemczech (pierwszy montaż w niemieckich fabrykach samochodowych i w naszej Opla w Gliwicach) przez co kosztują trochę wiecej niż inne ale wcale nie najdroższe. Są one wysoko nawęglane i pokryte dodatkową warstwą ochronną, która się zetrze na styku z klockami a cała pozostała część tarczy nie koroduje. Do tych tarcz polecam klocki Boscha - idealne zestawienie, brak pisków przy chamowaniu, dobra jakość i cena tych klocków. Właśnie cały kpl. wymieniłem przed tegorocznymi wakacjami, zrobiłem prawie 5 tyś.km - autostrady + góry, praktycznie wsxzystko jak nowe. Można wierzyć lub nie ja też posłuchałem dobrej rady i wiem, że mam spokój na dłuższą ilość kilometrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. na tamat zimmerman-a pisałem już kilka lat temu,

wiec firma nie jest tu nowością

2. ta warstwa ochronna - równiez nie jest niczym nowym

tarcze malowane są i z innych znanych firm

zwykle jest to inny typ/numeracja tarczy - i w opcji kilkanascie zł droższej niz typowa

3. skąd to info o 1 montazu?

bo o niejednej juz słyszałem, a prawda jest tylko czasami

 

hamowaniu - piszemy przez samo "h"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...
Gość kamil8991

Lekko odświeżę. 

 

Tarcze i Klocki godne polecenia Nie za majątek, ale tez nie za grosze.

 

Opel Astra G 2.0 DTi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zawsze polecane: ATE, TRW, Mikoda, Zimerman. Może jeszcze Boch, ABS.

Można kupić całe zestawy do naprawy danej firmy i wsio masz w jednym pudełku (ja za TRW płaciłem ok 600pln tarcz +klocki przód i tył + smar/pasta i zmywacz do układu hamulcowego) - czy to drogo?. Zestaw dostępny w dobrych sklepach motoryzacyjnych w jednym opakowaniu zbiorczym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holenderskie ABS niezłe ale twarde i potrafią piszczeć. Od kilku lat używam polskie Steinhof i bardzo dobrze je oceniam. Do tego tarcze Mikoda i zestaw w zupełności wystarcza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności