Skocz do zawartości

Chłodnica - oryginał czy zamiennik? Co wybrać?


Gość Dymatize

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam to pytanie, ale mam prośbę o pomoc w dobraniu chłodnicy do Astra 2 1.7 TD z klimatyzacją.

Mam pytanie czy do tego modelu podejdzie chłodnica z benzyniaka?

Czy kupować nowy zamiennik czy lepiej szukać używanego oryginału?

Czy jest ewentualnie jakiś dobry zamiennik?

Dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg katalogów nie podejdzie do tego diesla chłodnica z benzyniaka. Generalnie wybór jest bardzo prosty: nowy zamiennik. Kupno używanej chłodnicy to jedna z najgłupszych rzeczy, które mógłbyś zrobić - tego typu produkty jak stoją na powietrzu bardzo łatwo ulegają korozji, i możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy a taka chłodnica będzie jak sito (no chyba że masz możliwości robić testy podciśnieniowe w warunkach domowych;p). generalnie - nie polecam. na rynku jest sporo zamienników do tego auta, które są dobrej jakości. oczywiście nie mowie tutaj o chińskich "no-name'ach" z allegro. jeśli chcesz bardzo przyoszczędzić to kup coś takiego:

chłodnica frigair

 

a jeśli chcesz coś z wyższej półki to wybierz:

chłodnica nissens

 

i tyle w tym temacie. oczywiście ostateczna decyzja należy do Ciebie, ale takie jest moje zdanie :SMILE:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję Ci bardzo Piotrus za szczegółowe, rzetelne i profesjonalne objaśnienie mojego dylematu. Zrobię tak jak napisałeś i dam sobie spokój z używkami i kupię zamiennik:).

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrus jesteś pracownikiem iparts.pl że w każdym poście podajesz link do tego sklepu ?

 

Dymatize poszukaj w necie lub zapytaj w sklepach auto-moto w twojej okolicy zapewne kupisz znacznie taniej :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stwierdzeniem że zawsze lepszy nowy zamiennik się nie zgodzę,poza tym jest coś takiego jak rękojmia i zawsze można zwrócić kupioną część.

Nie wiem,może to błąd,ale akurat ja uważam że zawsze lepszy będzie oryginał od zamiennika,oczywiście wszystko zależy od stanu części.

Akurat jeśli chodzi o kupno chłodnicy to dobrym wyborem jest zakup regenerowanej,praktycznie jej stan nie odstaje od oryginału a jest zasadniczo tańsza.No i z reguły ma gwarancję. :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh trochę Wasze wypowiedzi skomplikowały mi sytuację, ale to bardzo dobrze, bo zamierzam kupić tą chłodnicę jak najtaniej, a linki które podał mi Piotruś, trochę wychodzą poza moją przeznaczoną na to pulę pieniędzy.

Mam zatem prośbę, jak ktoś miałby chwilkę czasu, aby pomógł mi znaleźć link do jakiegoś dobrego zamiennika, bo szczerze powiedziawszy to chciałbym przeznaczyć na to ok. 250zł i nie wiem czy dam radę za taką kwotę coś kupić.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za firma i nie wiem co mój znajomy kupił do swojej 1.7 DTI,ale dał 260zł z przesyłką i śmiga już 2,5 roku.

Więc nie wszystko co tanie musi być do d...y

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie daro, też tak myślę, więc mam prośbę jakbyś zapytał znajomka co kupił, to byłbym wdzięczny, bo chciałbym kupić coś sprawdzonego, a jak na razie to zupełnie nie wiem, co jest warte kupna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności