Skocz do zawartości

bąble,wykwity na dzwiach


Gość szymek55555

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymek55555

witam dzisiaj zauważając u mnie za na dole drzwi pojawiły sie bąble pod lakierem nie są duze niektóre czuc tylko po przejechaniu palcami.

i co robić czekac po zimie i robić czy już teraz?

i ile to mniej więcej kosztuje ?

opel z 2004 r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe utlenianie się warstwy ocynku.

Jak już jest na drzwiach, to sprawdź:

- pozostałe drzwi

- drzwi od wewnątrz (też dół)

- progi na styku z dolna krawędzią drzwi

- zdejmij tą gumową listwę (uszczelkę dolną drzwi montowaną do karoserii nad progiem)

mocowana jest zatrzaskowo

Zobacz temat kilka postów poniżej "Moją Merivę żre korozja"

Robić i to jak najszybciej, bo po zimie wpędzisz się w jeszcze większe koszta.

Teraz jest jeszcze ciepło, więc robota nie będzie spaprana.

Co do kosztów, to zależy gdzie pójdziesz.

Jedni mówią, że potrzebne malowanie do wysokości listwy i wezmą za 1/2 elementu.

Drudzy mogą zrobić porządną zaprawkę za np. 70 zł za jedne drzwi.

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A jak ta listwę sciagnac bo próbowałem strasznie mocno siedzi?

 

szarpnij zaczynając od miejsca łączenia na wysokości tylnych drzwi...

u mnie na szczęście drzwi jeszcze ok - też prod 2004 ale jezdzi od 05

BTW właśnie pod tą guma/listwą miałem juz dość znaczne wżery właśnie na łączeniu (tam zatrzymuje się woda, lub tamtędy spływa)

Edytowane przez gardi1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,ja tez mam na przednich drzwiach bąble wyczuwalne po przejechaniu palcami, Merivka 2005r.Za niedługo będę się brał za te bąble tzn.pierwsze delikatnie zdrapie bąbelki i rdze jak będzie,później to wszystko odtłuszczę.Po odtłuszczeniu nałożę taki środek jak Brunox lub Cortanin F,kupiłem takie dwa,zaaplikuje to 2-3razy a później na to wszystko nałożę pędzelkiem lakier[kupiłem gotowy lakier pod kolor samochodu,mala buteleczka z pędzelkiem ]Zawsze to coś pomoże niż zostawić bąble na drzwiach na zimę,a po zimie wszystko będzie raz większe. A dodatkowo przed tym całym zabiegiem będę ściągał boczki w czterech drzwiach i będę konserwował fluidolem w sprayu,jeżeli zauważę gdzieś rdze to delikatnie wyczyszcze naloze środek Brunox a dopiero potem fluidol.Dopiero po zimie będę się martwił co dalej,możne lakiernik i malowanie drzwi od listwy w dol,dobrze ze mam znajomego lakiernika i w dodatku taniego.

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przyjechał do mnie kumpel z Mery po lifcie - bodajże końcówka 2006. Prosił aby porobić mu właśnie zaprawki na rantach drzwi. Jak się za to zabrałem to okazało się że szkoda roboty. Pojechaliśmy do znajomego lakiernika - koszt 1000PLN za wszystkie drzwi do listwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymek55555

no ja bylem rano z kolega jego szwagier jest lakiernikiem w znanej firmie. i mowil tak jaj pisal KASA 1979. zaprawic to co juz dobrze widać uszczelke ściągnąć i wyczyscis i nałożyć jakas warstwę ochronna nie wiem jak sie nazywało. i po zimie bedzie wiadomo co dalej narzazie mowil ze szkoda kasy na cale malowanie do listwy. Mowil ze to jest wlasnie opel wiecznie z ta blacha problem i tam gdzie listwa to w każdym modelu rdza bierze. i tylko pytanie co to ma byc na ten prog jak to sie nazywa?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak purchle niewielkie to pewnie że szkoda kasy na lakiernika i można samemu zaprawki zrobić. Ale u kumpla już lakier odłaził a w jednym miejscu rdzawa plama miała średnicę około 5 cm.

 

Osobiście używam do takich rzeczy BRUNOX-a - czyszczę miejsca z lakieru i drobnej rdzy, dwa razy pociągam brunoxem, potem lakier i na koniec akryl.

 

Próg po oczyszczeniu i zabezpieczeniu, można jakimś barankiem maznąć.

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymek55555

jeszcze pytanko jak kupie jakis odrdzewiacz i mi ladnie wyczysci do blachy to niepotrzebne jest uzywanie jakiegos preparatu przeciw rdzy i na to kolor? czy wystarczy tylko odtłuścić i pędzelkiem zaprawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ci wyjdzie ponownie rdza albo babel.

Powinieneś sam oczyścić z rdzy ale nie za bardzo,później Brunox,który łączy się z rdza,a potem już malujesz,dokładnie tak jak to wyżej opisał kolega kuchar.

Kolega ozywał brunoxa na aucie około 2lata temu i do dzisiaj nic nie wyszło,ale trzeba wszystko dokładnie zrobić i preparat zaaplikować około trzech razy.

Edytowane przez kasa1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności