Skocz do zawartości
marmac

Astra H komputer pokładowy - odblokowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam kogos z Łodzi do odblokowania wyswietlacza BID

Seting potem bc i cos takiego mam i nic dalej przestawic nie moge

post-39541-0-44075100-1387810129_thumb.jpg

post-39541-0-31259900-1387810137_thumb.jpg

post-39541-0-81833400-1387810154_thumb.jpg

post-39541-0-45202500-1387810163_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Edytowane przez autowada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Posiadam oryginalnego OP-COMa. Można u mnie odblokować komputer pokładowy, BC, BC1 i BC2. Warszawa Białołęka

miło że oferujesz dla użytkowników forum tę usługę za free...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o usunięcie moich postów jeśli są niezgodne z regulaminem.

Edytowane przez autowada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sorki, ale jeśli tan naprawiasz auta jak czytasz ze zrozumieniem (chodzi mi o regulamin forum) to ja dziękuję, nawet za darmo bym nie podjechał...

albo inaczej - jeśli masz gdzieś regulamin forum i innych użytkowników tego forum to tak samo masz w poważaniu klientów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie podepnę się. Mam Asterkę H 1,7 CDTI z lutego 2005 r. Wyświetlacz BID. Chciałem op-comem aktywować BC. Niestety jak przechodzę do tej opcji, tzn.:

Diagnostyka...->InfoRozrywka->DIS->Programowanie->konfiguracja wariantów programu->BC, mam informację 'niedostępne",

bez możliwości zmiany na występuje/niewystępuje.

Czy trzeba coś może zmienić w REC? Dodam, że z tyłu mam dużą tablicę bezpiecznikową, do tego radio CD30.

Podrzuci ktoś jakieś rozwiązanie?

Czy może trzeba w samochodzie najpierw włączyć test-mode ?

Edytowane przez aster_dl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OP COM wersja 08/2010
- Uruchamiamy op com
- diagnostyka
- wybieramy rok auta
- wybieramy model auta
- informacje-rozrywka
- DIS info display TID BID GID CID
- wybieramy aktualny ID systemu
- programowanie
- zaprogramować indeks kodów
- z listy wybieramy kod o 1większy np:00803 klikamy start programming i już gotowe (w AH rocznik często jest to indeks 701)

dis/konfiguracja wariantów programu
usterka kontroli i komputer pokładowy (obecny) i zaprogramuj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy jest ktos może z okolic MYSZKOWA kto mógłby mi pomóc w aktywacji komputera pokładowego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z Wyszkowa :P hehe (oczywiście to głupi żart)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy jest ktos może z okolic MYSZKOWA kto mógłby mi pomóc w aktywacji komputera pokładowego?

Napisz do mnie na maila - krzysztof.wierzbicki88@gmail.com

Postaram się jakoś pomóc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie odblokowałem komputer Astra H 2005 r. wyświetlacz BID, ale przekłamuje zasięg. Pół zbiornika oleju wskazanie zasięgu 55 km. Czy trzeba indeks kodów zmienić na inny. Miałem pierwotnie 0103 przeprogramowałem na 0803. Czy przeprogramować na któryś z niższych np. 0202 albo 0703?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zatakuj do pelna. Czesto tankowanie ponizej polowy zbiornika nie zmienia zasiegu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Panowie odblokowałem komputer Astra H 2005 r. wyświetlacz BID, ale przekłamuje zasięg. Pół zbiornika oleju wskazanie zasięgu 55 km. Czy trzeba indeks kodów zmienić na inny. Miałem pierwotnie 0103 przeprogramowałem na 0803. Czy przeprogramować na któryś z niższych np. 0202 albo 0703?

Masz zły index zaprogramowany.Ustaw na 0202 i będzie git :spoko:

Przypominam że u mnie można bezpiecznie i fachowo odblokować komputer i nie tylko :hyhy:

Edytowane przez drahe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękii Drahe zmieniłem na 0202 i pokazuje zasięg. Jeśli mogę jeszcze jedno pytanie. Pomimo zmiany indeksu kodów, jak wejdę w konfigurację wariantów programu parametr komputer pokładowy mam "niedostępne". I jeszcze jedna kwestia jak daje op-comem ogólny test elementów nie mam komunikacji z modółem poduczki powietrznej, nie komunikuje się także z tylnym zespołem elektronicznym. Czy to ubogość wyposażenia czy jakiś błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pomimo zmiany indeksu kodów, jak wejdę w konfigurację wariantów programu parametr komputer pokładowy mam "niedostępne"

Tak ma być.BC aktywujesz odpowiednim indexem.

nie komunikuje się także z tylnym zespołem elektronicznym

Pewnie nie masz z tyłu dużej skrzynki bezpiecznikowej tzw REC-a.Otwórz bagażnik i sprawdź co masz po lewej stronie.

komunikacji z modułem poduszki powietrznej

Kontrolka Airbag zapala się po włączenie zapłonu i gaśnie po kilku sekundach?

Sprawdź czy u ciebie jest tak samo.

http://www.youtube.com/watch?v=bEeirWH3XtE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poduszka jest ok. Ale jeśli chodzi o REC to jest duża tablica i przed zmianami indeksu kodów op-com łączył się tylko, że wołał o carr pass. Więc teraz jestem trochę zdezorientowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź czy możesz się połączyć z przednią skrzynką bezpiecznikową UEC (Centralny zepół elektroniczny).

Może masz problem z interfejsem i nie łączy się z modułami na SW-CAN.Zmiana kodów nie ma nic do tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Jestem tutaj nowy i nie chciałbym się zbytnio narzucać. Przeglądałem podfora, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Mam problem. W mojej asterce H kombi z 2005r mam radio CD30MP3 i wyświetlacz BID. Niestety na wyświetlaczu cały czas widnieje napis Display Safe, przeczytałem, że może chodzić o niesparowanie jednego z drugim i da się to "naprawić" urządzeniami tech 2 i/ lub Opcom.

Pytanie brzmi. Skąd mam wziąć kody, o których jest mowa w tematach dotyczących takich problemów?
Pytanie drugie, czy w okolicy Gorzowa wlkp, lub Zielonej góry znajduje się ktoś z wspominanymi urządzeniami, chetny za rozsądną cenę pomóc z problemem?

Zaznaczam, że jestem laikiem w sprawach motoryzacji i elektroniki, to moje pierwsze autko, a specjalizację mam zgoła inną :)
Z góry przepraszam, jeśli pytania są w złym temacie.

Pozdrawiam, Kierek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nikogo nie znajdziesz to wyślij komplet radio/display to Ci to sparuje.Bez tego auto jeździ wiec nie ma problemu :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do astry H 2006 jaki interfejs podejdzie? Tech2 da radę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi