Skocz do zawartości

Pompa wysokiego ciśnienia Bosch cieknie


pionek

Rekomendowane odpowiedzi

Uszczelki - 54zł (można od 48zł znaleźć)

Simmeringi - 2x 23zł

Simmeringów bez ściągacza lub prasy nie wymienisz niestety. Nawet w instrukcji serwisowej jest to potwierdzone.

Podbijam pytanie z prośbą o wskazanie jakiegoś sklepu najlepiej internetowego gdzie można kupić zestaw naprawczy do pompy wysokiego ciśnienia, skąd mam wiedzieć jakie numery ma ten zestaw naprawczy. Mnie konkretnie interesuje do Merivy 1,3 CDTI 75 KM rocznik 2009. I pytanie czy taki wyciek paliwa może być niebezpieczny pod kątem zapalenia się samochodu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz to może lepiej zostaw auto u mechanika i on to zrobi... sorki ale albo wóz albo przewóz.

Na forum są tematy o polecanych warsztatach w każdym z województw.

 

With mobilephone sent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam temat gdyż problem mam w zasadzie podobny.

Prośba chyba o opinię ew. poradę co dalej. Zaczeło mi cieknąć z pompy wtryskowej, kupiłem regenerowaną używkę, zakładał mi znany tu serwis z Sosnowca i w zasadzie z "nowej" pompy nie kapało tylko się lało. Pomyślałem nieuczciwy sprzedawca, zarządałem zwrotu, kupiłem nową, tym razem wersja droższa teoretycznie sprawdzana na stole probierczym. Po zamontowaniu z kolejnej pompy też kapie masakrycznie. Ewidentnie krople padają z dołu pompy ale pytanie moje czy cokolwiek innego w tym miejscu może być nieszczelne? Ew. czy można źle zamontować pompę? ( na pewno można ale czy objawem byłoby cieknące paliwo).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torxy i oringi są ok, ewidentnie mokre jest od dołu, ale olśniło mnie po plamach na kostce że to co wycieka nie wygląda jak przybrudzone paliwo ale jak olej. Tylko nie wiem co może mieć pompa wtryskowa wspólnego z olejem? Ta druga pompka którą trzeba wykręcić by wymienić wtryskową? Możliwe ze to z niej sie sączy? Poziom wydaje się ok lub nawet większy ale sprawa jest świeża, może nie zdążyło go ubyć na tyle bym zauważył różnice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z vacum cieknie pewnie. Ona ma bardzo cienką uszczelkę raczej nie nadającą się do ponownego wykorzystania jeśli dobrze pamiętam. Ja przy wymianie składałem ją na pastę uszczelniającą.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. 

Cieknie mi ropa spod kołnierza pompy co jest wałek, widać ewidentnie bo po odkręcaniu pompy od silnika było widać ścieżkę ropy. Dodam że nie musiałem odkrecac pompy vacum może dlatego że mam 1.3 multijet. 

Nie miałem wtedy uszczelek, wyciągnąłem kołnierz i oringi wyglądały na dobre, wszystko wytarte i porządnie skręcone. Z miesiąc spokój i znowu cieknie. Kupiłem zestaw uszczelek ale czy to przez te dwa oringi skoro wyglądały na dobre? Oleju nie przybywa ale czy przez simeringi może być ten wyciek? Wolał bym ich nie ruszać.  Czy ktoś ma jakim momentem dokrecic kołnierz pompy? 

Dziękuję za odpowiedź 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Gagarin napisał:

ale czy to przez te dwa oringi skoro wyglądały na dobre?

 

A sprawdziłeś jak wygląda płaszczyzna którą te oringi uszczelniają?

Może wymaga przeszlifowania i zmiany oringa na większy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności