Skocz do zawartości

Pompa wysokiego ciśnienia Bosch cieknie


pionek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek1aa

Witajcie wyczytałęm w jednym poście że w dolnej cześci jest czujnik nadmiernego ciśnienia, od dwóch dni przy odpalaniu przez chwile wrecz leje sie ropa czy moge to tak zostawić??

tak pozatym jest ok dodam ze od 2 dni jest też oziembienie na zewnątrz ok 0 stopni ma to może jakiś wpływ??

Auto ma 195tys przebiegu orginalnego

Edytowane przez Krzysiek1aa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwór w pompie odprowadza paliwo przy nadmiernym ciśnieniu. U mnie też tak jest, ale musisz obserwować czy ropa nie zacznie w końcu przedostawać się do oleju silnikowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek1aa

A jak to jest możliwe żeby do oleju się dostawała ropa?? Poza tym chciałbym coś z tym zrobić bo auto parkuje na podwórku a te plamy są dosyć duże:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest możliwe żeby do oleju się dostawała ropa?? Poza tym chciałbym coś z tym zrobić bo auto parkuje na podwórku a te plamy są dosyć duże:(

Ropa przedostaje się przez nieszczelne simeringi uszczelniające wał pompy. Jeśli poziom oleju silnikowego ci się podnosi lub jest mocno rozrzedzony albo widać ze przecieki są z którejś sekcji popy wtryskowej to jedynie pozostaje poddać pompę gruntownej regeneracji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zauważyłem też, że cieknie pompa na dole, oleju nie przybywa, silnik ciężko pali zimny czy ciepły (bez znaczenia), interesujące jest to, że ciśnienia mam takie same jak na zrzutach tylko się zastanawiam dlaczego po zgaszeniu silnika słychać szum paliwa w okolicach regulatora ciśnienia szyny i jakie ciśnienie powinno być na szynie po zgaszeniu silnika?

Edytowane przez andgor111

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem w posiadaniu opla Meriwa 1.3cdti 2007r auto ma przejechane 90000km ,pompa cieknie zauważyłem po paru dniach jazdy ,jutro oddaję do warsztatu (regeneracja)

http://www.serwisdiesla.pl/ koszt takiej regeneracji 370 zł o efektach takiego zabiegu poinformuję was .Pozdr

http://moto.sklep.pl/#/dynamic/sklep/ws_gru_clob.php?grukod=985753&wit=SKLEP&Lisc=0&KhPro=&od=0&stan=&leaf=457988

Edytowane przez Mariusz45

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kupić jakąś używkę ,ale wiesz co kupisz? po rozmowie z serwisantem w sprawie dodawania jakiś specyfików do paliwa odpowiedział że nie powinno się dodawać niczego oprócz miksolu a najlepiej oleju tego do kosiarek (czerwony) bo zawiera mało popiołu tak 100g na 15-20 litrów paliwa,Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleju tego do kosiarek (czerwony)

Może raczej chodzi o olej czerwony który używa się do silników dwusuwowych, głównie piły motorowe. Zadaniem takiego oleju w dwusuwach jest smarowanie tłoka/cylindra oraz ma jakieś właściwości czyszczące. Przynajmniej tak mówiono o olejach markowych jak Stihl.

Gdzieś kiedyś o tym słyszałem ze ktoś do diesli dodawał taki olej, ale czy taki olej nie zaszkodzi wrażliwemu common rail?

Przypuszczam ze olej miałby podwójne zadanie , nasmarować wtryskiwacze aby mniej klekotały i w miarę możliwości oczyścić je. Tylko czy nie będzie rozpuszczał różnego rodzaju uszczelek? Co się możne kończyć ponownym wyciekiem z pompy i nie tylko.

Nie będę ukrywał że na tych wakacjach zaaplikowałem swojej corsie czarny STP, formuła do czyszczenia wtryskiwaczy diesla w zalecanej proporcji. Tak profilaktycznie. Tak się zastanawiam czy ta profilaktyka czasami mi nie zżarła uszczelek w pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności