Skocz do zawartości

Pompa wysokiego ciśnienia Bosch cieknie


pionek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z pompa jest mokra od dołu czuć już lekko paliwo w kabinie.

 

Teraz moje pytanie bo słyszałem że tam jest zawór odpowietrzający i zawsze będzie lekko mokre.

 

Chciałbym spytać czy to uszczelnienie się opłaca i jest wystarczające???

Bo wcale nie wychodzi tanio a sam za to napewno się nie zabiore tylko musze komuś zlecić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już cieknie, to będzie tylko coraz gorzej. Nie powinno być mokre. Powoli zacznij rozglądać się za używaną w ładnym stanie. Chyba, że wolisz regenerować. Ja z cieknącą jeździłem jakieś kilkadziesiąt tys, ale doszło do wycieku przez wałek do oleju silnikowego. Możesz też mieć takiego pecha, że zgasisz auto i już go nie odpalisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja musze wrócić do domu jakies 600 km i będe się rozglądał co robić dalej.

 

Znalazłem gościa który nie daleko mnie uszczelnia te pomy cena to 280 zł jeżeli wchodzi tylko w gre wymiana samych uszczelek.

Ale to się dowiem dopiero jak ją rozbieże, ogólnie powiedział że robi to jeżeli ogólna cena nie przekracza 600 zł potem się już nie opłaca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem w domu udało się szczęśliwie przejechać te 600 km. Ale nie w tym rzecz.

 

Po powrocie sprawdziłem stan oleju i jest wszystko w normie czyli ropa nie poszla do oleju to już duży plus bo wszystko cieknie na zewnątrz tak mi się wydaje skoro olej w normie.

 

Ale pojawiła się pod koniec drogi inna rzecz, mianowicie taki świst powietrza jak dodaje gazu podobny wydaje turbiny tam w którymś momencie ale to nie to i autko dziwnie się zachowuje w pewnym zakresie obrotów ma taki przerywnik w mocy.

 

Czy to normalne przy tej usterce czy mam szukać innych rzeczy też??

 

dodam że komputer podepne w czwartek bo własnego nie mam a dopiero z kumplem który posiada będe widział się w czwartek w pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie wałka puszcza w ostatniej fazie zużycia pompy. Jeżeli cieknie któraś z sekcji można zaryzykować, pokusić się o zestaw naprawczy oringów i dokonać wymiany.

Świst i spadek mocy może wskazywać na nieszczelność i należałoby posprawdzać przewody idące od turbiny do IC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mam zaznaczyć a po drugie nawet jeśli to musisz poczekać do 1 lutego jak będę miał nowy limit IPlusa bo wyczerpałem i przełączył mi się z 3G na gprs, więc prędkość netu mam do ..... :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem o co Ci chodziło:)) wygooglowałem.

 

A znacie kogoś kto dobrze uszczelnia pompy?

Bo tak szczerze mowiąc w necie na ten temat można różne opinie znaleść i są za uszzelnianiem i przeciw.

 

Mi kolega polecił gościa który to robi cena 280 zl jeżeli to same uszczelki. Ogólnie gośc regeneruje do 600 zł potem twierdzi że się nie opłaca i lepiej wsadzić używke o ile taka znajdę w dobrym stanie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił na allegro zestaw uszczelek (cena ~100zł) i sam to spróbował zrobić - wyjdzie najtaniej.

Używana koszt 500-700zł. Pełna regeneracja z wałkiem ~1200. Przy regenerowanej nie wiadomo jednak ile pochodzi a gwarancja jest na krótki okres.

Osobiście trafiłem "nową używaną" w dobrej cenie i jestem bardzo zadowolony. Trzeba szukać i weryfikować datę produkcji z naklejki na pompie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym ale jeżeli tam trzeba wymienić jakieś zaworki itp?? ja tego nie ocenie nie znam się na tyle. Pozatym gość robił kumplowi pompe i ją zdjął za przysłowiowa flaszkę po czym wsadził i powiedział musisz kupić nową bo to szkoda robić. Więc chyba w miare uczciwy jest i nie naciaga bardzo:))

 

 

Bede próbwał regeneracji jak nie poskutkuje będe szukał używki. A jak nie to nówki chociaż cena jest taka że auto idzie kupic:)

 

 

Dziś sprawdziłem przewody od turbiny do IC i na moje oko i mechanika z pracy nie widać żadnych nieszczelności.

Mechanik ten wywalił teorie iż może przez to że ta pompa cieknie jest ten świst . Możę ma rację bo pojawił się dopiero po przejechaniu dłuższej drogi.

Jadać np na 4 biegu non stop słysze ten świst obroty mając tak między 2000 a 2500 .

Edytowane przez przeemmek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności