Skocz do zawartości

Pompa wysokiego ciśnienia Bosch cieknie


pionek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damiano2007

Ja miałem podobnie z tym śwstaniem od 1800 wzwyż na trzecim i 4 biegu nie wchodził wyżej niż jakies 2800 obrotów. Był to przewód intercoler - turbina.
u mnie padła ta rura

DSC00635.jpg

Sprawdź ją bo najczęściej one padają z tego co czytałem. Koszt na szrocie to 100 zł.
PS: trochę trzeba się pod autem nagimnastykować żeby ja zamontować bez demontażu innych elementów ale da radę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przeemmek

Albo ja jestem ślepy albo nie posiadam tego przewodu albo inaczej w corsie D wygląda.

Obszukałem dziś i nie widze dokladnie takiego samego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

U Ciebie bardzo prawdopodobne, ze może być inny; aczkolwiek sprawdź sobie ten przewód pomiędzy intercoolerem a turbiną. Peknięcie nie musi być duże, może to wyglądać nawet na ryse, ale przy ciśnieniu się robi większa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mr_freak

ja nieszczelności w układzie szukam przy pomocy Samostartu psikam po nich, a jak się podniosą obroty to wiem gdzie jest nieszczelność

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten samostart nie zaszkodzi silnikowi jak go przez ta nieszczelność zassa? :-)

Nic się nie stanie, bo.... samostart nie zostanie zassany. Skoro ciśnienie wewnątrz rury jest większe niż na zewnątrz, to jakim cudem samostart ma zostać zassany? Samostart jest dobry przy silnikach benzynowych bez turbo, gdzie w kolektorze dolotowym panuje podciśnienie.

Jedyną metodą jest polewanie lub rozprowadzenie np. pędzelkiem po rurach wody z mydłem/płynem i obserwacja czy płyn się gdzieś zacznie pienić. Sprawdzenie to wygląda tak samo jak sprawdzanie dętek/kół u wulkanizatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niestety witam Państwa znowu..... spraw wyglada tak ,że pompa wtryskowa po odpaleniu zimnego silnika ciekła....dosłownie kapały krople... umyłem wszystko żeby sprawdzić żeby ustalić skąd krople lecą a tu zdziwienie nic nie cieknie...pojechałem sprawdzić wkręca sie normalnie na obroty powyżej 4 tyś....i nic po jeździe nie ciekło.... pytanie czy jakiś "śmieć" zakleił minimalną nieszczelność i dlatego już nie cieknie.... ?? Czy pompe się jakoś uszczelnia ..... czy trzeba szukać jakiejś używki w dobrym stanie bo kwestia zkupu nowej do tak letniego auta nie wchodzi w gre ? Jeździć aż będzie się lało czy brać się za wymianę....ew uszczelnienie ? postaram się wrzucić filmik jak uda mi się nagrać kapanie.... pozdrwamiam.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cały temat i zastanawia mie jedna kwestia cyt. jak kolega wspominał ,że tylko przy odpaleniu i nie za każdym razem leciały mu krople z pompy.....jest to kwestia zaworu ciśnienia .....ale pytanie czemu tylko przy odpaleniu kapały rope....było za duże cisnienie i wywalił rope na zewnątrz...wspomne ,że owe krople leciały na zimny,......po spawdzeniu za jakiś czas ponownie na zimny już nic nie kapało......czemu nie wywalał w takim przypadku po teście przy obrotach 4 tyś.... ? Czy mogła to być sprawa jednorazowa .... jakiś bład przy odpalaniu i wskazanie zbyt wysokiego ciśnienia i wywalanie nadmiaru z pompy? Temperatura powietrza spadła do 6-7 stopni..... w lato nie zauwazyłem takich objawów..... ciśnienie przy 4 tyś jest duże i nic nie wywalał zawaorek....

czekać czy jeżdzić ?

przeieg 166 666 km.....

 

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem do momentu aż puściło uszczelnienie wałka i ON przedostawal się do oleju silnikowego. Druga pompa też już lekko cieknie. Możesz spróbować kupić zestaw naprawczy i robić pompę. Może natomiast też być tak, że w pewnym momencie gdzieś pojedziesz i auto już nie odpali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności