Skocz do zawartości

Astra H słaba temperatura oraz ogrzewanie


Gość Asmodeus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pojawił się własnie u mnie problem z temperaturą ,po przejecheniu ok 10 km i wejsciu w dodatkowe opcje komputera pokazuje mi temp od 50 - 60 stopni , i raczej jest to tendencja spadkowa w okolice 50 stopni gdy jadę na 4 lub 5 biegu ,z kratek wentylacji niby leci ciepłe powietrze ale bardzo słabo raczej letnie

 

Zauważyłem też gdy pokręciłem pokrętłem od ogrzewania wydobywanie się odgłosu coś takiego jak terkotanie

 

i teraz pytanie ,czy uwalony termostat ,czy może czujnik temperatury cieczy chłodzącej, czy też może coś z nagrzewnicą lub jakąś klapką od otwierania ciepłego powietrza a może za to wszystko odpowiada jakiś sterownik :>

 

za wszelkie rady dziękuje i licze na dobre podpowiedzi bo nie usmiecha mi się być skasowanym na ASO jak za woły :)

Edytowane przez Asmodeus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura wskazuje na zbyt wcześnie otwierający się termostat a terkotanie na uszkodzenie zębatki silnika krokowego od sterowania klapą nawiewu.

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , z klapką się zgodze ale dzisiaj rano gdy jechałem asterką ok 5km plus ok 3 minut postoju na włączonym silniku temperatura na kompie była 55 stopni gdy ruszyłem w dalszą drogę i rozpędziłem samochód do ok 70 km/h temperatura spadła do 46 stopni i tu nagle ni z tego i owego komp pokazuje nagle 89 stopni temperatura już się nie ruszyła aż do dojechania do domu

 

Po ok 5 min wyszedłem z domku aby pojechać do pracy i po włączeniu zapłonu temperatura była 50 stopni i już tak się utrzymywała od 48 - 55 max 65 w korku

 

Czy takie zachowanie temperatury jest spowodowane termostatem ?

 

Nic jutro chyba pojadę na komputer może coś pokaże

 

A co do klapki nawiewu to słychać jak na początku się otwiera (takie miłe bzyknięcie ) póżniej następuje terkotanie i ostatnia faza znowu bzyknięcie oraz taki cichutki zgrzyt tak jakby dociskała do jakieś uszczelki gumowej lub tym podobne taki cichutki zgrzyt tastępuje również gdy daję pokrętło na zimne

 

Jak się dostać do tego silniczka od klapki ?

Edytowane przez Asmodeus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj może metodą "macania" węży tzn odpal silnik i dotykaj czy górny przewód taki gruby wychodzący z chłodnicy będzie się szybko nagrzewał jak tak to termostat. Powinien się dopiero zrobić gorący jak silnik złapie swoja temperaturę czyli chyba ok 90 stopni. :)

Edytowane przez Baryla000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiał bym zacinający się termostat, mam to samo. Dzisiaj 20km w tym 25minut stania w korku i max 56 stopni złapał a w lecie 94 stopie czasami było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem u dwóch mechaników obydwoje stwierdzili termostat :/

 

Patrzyłem na necie na ceny tego termostatu i jestem w szoku .Od 850 zł na oplu 750 zł w Focie a ceny na alegro mnie zastanawiają jedni mają po 500 zł ale są też takie aukcje gdzie taki termostat kosztuje 180 zł

 

Hmm gdzie tu haczyk? wszędzie piszą że to oryginał wahler

 

Jest jakis innej firmy do tego silniczka czy tylko na jedną firmę jestesmy skazani ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał ten za 180 i sie nie przejmował. Ewentualnie skontaktuj się z firmą TERMOT robią bardzo dobre zamienniki wkładów termostatu, wtedy koszt będzie jeszcze niższy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie skontaktuj się z firmą TERMOT robią bardzo dobre zamienniki wkładów termostatu, wtedy koszt będzie jeszcze niższy.

 

Z tego co się zdążyłem zorientować to nie ma wkładów do termostatu do Z16XEP. Niestety wymieniać trzeba cały termostat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat zakupiony na allegro za 180 zł :D mechanik stwierdził że to orginał GM ,zresztą mało ważne grunt że działa :) dzisiaj po przejechaniu ok 4-5 km temperatura na kompie pokazywała od 102 -108 stopni przy 0 stopni na dworze

 

Zastanawiam się jeszcze na wymianą czujnika temp cieczy bo gdy autko zostało podłączone pod komputer to była różnica 3 stopni w stosunku do tego co pokazywał komp w samochodzie

 

Ale mechanik stwierdził że jest to dopuszczalna granica błędu i czujnik jest dobry

 

Pojezdzimy zobaczymy :)

Edytowane przez Asmodeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności