Skocz do zawartości

nawiew nie działa-gdzie bezpieczniki


Rekomendowane odpowiedzi

Nawet na zagranicznych forach nie można znaleźć opisu tej skrzynki. (mi się nie udało)

Jeśli jakimś sposobem uda Ci się znaleźć opis to podziel się nim jeśli będziesz mógł.

 

Jedyna opcja zdobycia w tej chwili opisu, to chyba tylko ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Mateusz D-08

Mam podobny problem w mojej Corsie D z 2008 roku (CDTI 1,3 EF)

Wczoraj jadąc na trasie z Katowic do Cieszyna przez pierwsze 50 km dmuchawa działała tylko na 4 stopniu, wcześniejsze 1,2,3 w ogóle..! Aha i co najważniejsze brak ciepłego powietrza!

W dalszym odcinku, gdzie jechałem drogą lokalną czyli dziury i inne nierówności zauważyłem, że jak wjechałem w dziurę to po dmuchawa zaczęła działać normalnie na każdym stopniu i co najważniejsze wróciło ciepło, a przy wczorajszych temperaturach to był koszmar jechać..

Pozdrawiam i dziękuje za jakąkolwiek pomoc;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam serdecznie.Na początku witam wszystkich.Postanowiłem odnowic temat.Posiadam corse d 1,4 benzyna, 2007 rok.Tez mam taka skrzynkę bezpieczników jak w temacie.Nigdzie nie moge znalesc opisu bezpieczników.Chodzi mi dokładnie o bezpiecznik nr 30. o wartosci 10A.Przez obwod zabezpieczony tym bezpiecznikiem mam pobór pdu na postoju w spoczynku 270 miliamper.Moze ktos pomoze w okresleniu tego bezpiecznika.Z góry dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość wikitajec

Witam,

 

odświeżam temat.

 

Mam podobną sytuację. Ople Corsa D 1,2 2007 r. Z dnia na dzień przestała działać dmuchawa.

Na żadnym stopniu regulacji nie pracuje - zero pracy, zero podmuchu.

 

W pierwszej kolejności sprawdziłem bezpiecznik nr 4 10A, z nim wszystko w porządku.

Czy ktoś już nalazł na to rozwiązanie.

czy skończy się na padniętym rezystorze - mimo iż nie pracuje dmuchawa na najwyższym biegu

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość tojazenn

Witam,

 

odświeżam temat.

 

Mam podobną sytuację. Ople Corsa D 1,2 2007 r. Z dnia na dzień przestała działać dmuchawa.

Na żadnym stopniu regulacji nie pracuje - zero pracy, zero podmuchu.

 

W pierwszej kolejności sprawdziłem bezpiecznik nr 4 10A, z nim wszystko w porządku.

Czy ktoś już nalazł na to rozwiązanie.

czy skończy się na padniętym rezystorze - mimo iż nie pracuje dmuchawa na najwyższym biegu

 

Pozdro

Witam,

 

Miałem podobny problem, że dmuchawa przestała działać na 1, 2, i 3. Działał tylko tryb 4. Czasem w ogóle nie było ciepłego powietrza.

 

Rozwiązanie było proste:

1. Na nie działające tryby 1-3, działający 4 wymieńcie rezystor. Koszt około 50zł. Rezystor znajduje się w okolicach filtra powietrza w kabinie, zaraz pod dmuchawą. Jest wiele filmów na YT jak to zrobić.

2. Brak ciepłego powietrza jest spowodowany niskim stanem lub brakiem płynu chłodzącego/wody. Dolejcie wody ponad linię łączenia sie dołu i góry zbiorniczka. Jak będzie za dużo to się samo wyleje. Jak jest za mało to woda/płyn się zagotuje i też wyleci zaworkiem bezpieczeństwa.

 

POZDRO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności