Skocz do zawartości

kontrolki


Gość szymek55555

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymek55555

witam zauważyłem ze przy rozruchu silnika włączają się kontrolki ABS i kontroli trakcji. najpierw jest ok włączam zapłon gasną te co maja gasnąc i gdy odpalam silnik włączają się te dwie które gasną po chwili razem z innymi. dodam ze ostatnio wymieniałem alternator i rozładował mi się akumulator. czemu tak się dzieje czy bateria jest mało naładowana czy jakieś błędy trzeba wykasować. i raczej to się dzieje gdy auto stoi dłużej niejeżdżone

http://www.youtube.c...23?feature=mhee

Edytowane przez Kacper
ort.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kontrolka od ESP będzie się świecić dopóki nie przeprowadzisz kalibracji wspomagania - po odpaleniu auta przekręć kierownicą do oporu w prawo a potem do końca w lewo. Po takim zabiegu kontrolka powinna zgasnąć.

 

Można ładować akumulator bez odłączania klem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mała uwaga kontrola samochodu z kluczykiem, powinna zgasnąć przed uruchomieniem silnika - masz jakiś błąd - miałem podobnie jak błąd wywali czujnik zasysanego powietrza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymek55555

Kuchar ale mi nie chodzi o kontrole esp ona gaśnie po zapaleniu. tylko o kontrolkę abs i kontroli trakcji bo gasnie jak wlacze zapłon a jak uruchamiam silnik to sie wlaczaja. a kontrolka esp o ktorej piszesz to sia sama wylacza nic nie musze kalibrowac

Edytowane przez szymek55555

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kontrola trakcji i ESP (Electronic Stability Program) to to samo. Tobie chodzi zapewne o kontrolkę EPS (Electric Power Steering) czyli od wspomagania kierownicy - ta ci gaśnie i prawidłowo. Musisz rozróżnić te dwa pojęcia choć brzmią podobnie.

 

Po każdorazowym odpięciu aku trzeba przeprowadzić kalibrację czujnika skrętu i dlatego nie gaśnie Ci kontrolka od ESP - pomarańczowy trójkąt z symbolem autka i dwoma śladami jakby w poślizgu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kontrola trakcji i ESP (Electronic Stability Program) to to samo

tutaj sie nie zgodze

TC i ESP to osobne uklady korzystajace z tych samych czujnikow

 

TC dziala przy ruszaniu -zapobiega uslizgowi kol

ESP podczas jazdy - koryguje tor jazdy

 

sa auta ktore maja tylko TC np vectra B

i nie jest to ESP jak wynika z Twojej wypowiedzi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TC i ESP to osobne uklady korzystajace z tych samych czujnikow

 

Oczywiście masz rację.

 

Chodziło mi konkretnie o Merivę - jest jedna kontrolka od tych systemów.

 

 

Niech kolego zrobi fotę i będzie wiadomo które kontrolki nie gasną po odpaleniu.

W każdym bądź razie kolega ma problem albo z prądem albo zostały zapamiętane błędy w układzie i trzeba je skasować.

post-404-0-76771500-1322555176_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymek55555

jest filmik w pierwszyn poscie. chodzi o to ze po wlaczeniu zaplonu po chwili gasna kontrolki kontroli trakcji i abs i to jest chyba normalne a przy uruchamianiu silnika wlaczaja sie po czy pozniej gasna o to mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności