Skocz do zawartości

Opel Meriva- rezerwa paliwa


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbyszek670

Może macie jakieś wytłumaczenie czemu te łosie z fabryki ładowali pasek?

Silniki diesla 2.0 , 2.2 DTi tez maja łańcuch rozrządu.Tak samo 1.3 CDTI ma łańcuch rozrządu.Co do osiagow to poszukac 90KM. wersji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Może macie jakieś wytłumaczenie czemu te łosie z fabryki ładowali pasek?

Silniki diesla 2.0 , 2.2 DTi tez maja łańcuch rozrządu.Tak samo 1.3 CDTI ma łańcuch rozrządu.Co do osiagow to poszukac 90KM. wersji.
Silnik DTI nie wchodzi w gre stary typ silnika i klepie strasznie okrutnie moim zdaniem choc dopracowany silnik.

Tak 1,3cdti to łańcuch. Napisałem ten silnik bo tylko on z dieslowych ma łańcuch tak jak 1,4 twinport.

Ja tu w poście wyżej pisalem o silniku 1,7cdti. Żadnej wzmianki nie robiłem i DTI itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik DTI nie wchodzi w gre stary typ silnika i klepie strasznie

ja mam DTI i nie jest az tak glosny, no i ma co najmniej jeden plus -> nie ma dwumasy :wesoly: i tym sie wlasnie kierowalem. Pasek zmieniamy po 120 tys. wiec tragedii nie ma, benzyniaki chyba wczesniej.

CDTI po 2006 roku maja jeszcze jeden minus -> filtr czasteczek stalych.

 

jesli chodzi o moc to 75 Koni to jednak troszke malo, szczegolnie jak sie go troszke obciazy, choc slyszalem ze mozna go chipowac do 100 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mack`, Znienawidzony przez ciebie pasek jest po pierwsze tańszy, po drugie cichszy, po trzecie producenci zarabiają na ich wymianie. Co do dożywotności łańcucha to się nie zgodzę, przyroda zna różne przypadki przedwczesnych wymian łańcucha patrz Corsa C 1.0 i niektóre 1.2, albo Fabia 1.4. Swoją drogą ciekawy masz rozrzut od 1.4 do 1.7 :twisted:

jazuu, z tego co się orientuję to PDF jest tylko w 1.7 125 kucy.

Mack`, filtr cząstek stałych można zawsze usunąć, np. Vtech za taką operacje razem z dłubięciem kompa bierze jakieś 2 klocki.

Różnica między 1.7 cdti 100 a 1.7 cdti 125 kucy jest duża, w 125 masz 6-biegową skrzynię, a patrząc na same osiagi 13,4 do sety a w 125 10,9 (przynajmniej katalogowo). Z drugiej strony zawsze można 100 chipnąć i mieć 120 kucy i około 280-300 NM (zależnie od producenta programu).

Ja mam 1.7 CDTI 100 kucy i też mocno klepie chociaż to i tak nic przy np. 1.8 115 TDCi z Forda którym kiedyś klient wrócił z jazdy testowej i zapytał czy zepsuty bo tak grzechocze :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

a mam 1.7 CDTI 100 kucy i też mocno klepie chociaż to i tak nic przy np. 1.8 115 TDCi z Forda którym kiedyś klient wrócił z jazdy testowej i zapytał czy zepsuty bo tak grzechocze

Znajomy ma 2.0 TDCI i ten sam efekt,grzechot niesamowity.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam :beer:

Co do silniczka, to ja mam 1,4 benzyniak i może nie ma wielkiego przyspieszenia, ale cichutko, spokojnie i miarowo chodzi :wino:)

 

A jeśli chodzi o rezerwę, to mi się udało i 8km zrobić na migającej :wino: Pewnie farta miałam. Zastanawiam się czy nie jest tak, że rezerwy jest 13 litrów, a zaczyna migać w połowie..?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o rezerwę, to mi się udało i 8km zrobić na migającej :lol: Pewnie farta miałam. Zastanawiam się czy nie jest tak, że rezerwy jest 13 litrów, a zaczyna migać w połowie..?

Radził bym dla dobra silniczka twojej Merivy nie próbować,ile kilometrów zrobisz na migającej kontrolce rezerwy... :D

Kontrolka zaczyna migać,kiedy paliwa jest już rzeczywiście znikoma ilość... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Pb nic się nie stanie jak wyjeździ paliwo do końca

Oczywiście przy założeniu,że w baku nie ma żadnych "dodatków",co może występować w starszych rocznikach... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności