Skocz do zawartości

Opel Meriva- rezerwa paliwa


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Silnik będzie przerywał ale od razu nie zgaśnie a elektryczna pompa na sucho sobie popracuje, raz drugi, trzeci i dziesiąty a jedenastego np już nie przeżyje.

To już nie są te czasy pompki membranowej napędzanej mimośrodem od wałka rozrządu ;)

 

Znam przypadki gdzie w ferworze walki na torze, co prawda w autach grupy VAG, konkretnie jednostkach 1.8T (temat mi bliski), walcząc o każdy kg i dziesiąte części sekund startowało się na rezerwie i czasem paliwka zabrakło. Pompy paliwa szybko leciały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dzisiaj byłem zmuszony jechać 20km na migającej rezerwie i po zatankowaniu weszło 47 litrów. Wskaźnik paliwa opada na podjazdach i przez to rezerwa może się zapalić nawet jak jeszcze trochę do niej brakuje. Niestety jak już raz się zapali to można ją "skasować" dopiero po zatankowaniu. Tak też dzisiaj miałem i stresowałem się pewnie niepotrzebnie, a za mną inni kierowcy chcący mnie wyprzedzić ;) Jeśli książka podaje prawidłową pojemność baku, to powinienem jeszcze przejechać około 100km zanim by mi zgasł...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ja zatankuję zaraz po zapaleniu się rezerwy to wchodzi mi około 40 litrów a pojemność baku to 55 więc z tą rezerwa jest coś tu nie tak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontrolka gaśnie.

Jadąc pod górę kontrolka się zaświeca, z górki gaśnie - przetestowane. To samo z parkowaniem, nigdy już nie zostawiam już auta na noc nosem do góry. Na rezerwie go tak zostawiłem i nie odpalił, po odwróceniu i odczekaniu 4 minut zapalił. Nie wiem jak inne ale np: Astra ma tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam takie pytanko czy wie ktos jak pojemna jest rezerwa w Oplu Merivie :wink::) dokładniej 1,7 CDTI

 

Jeżeli chodzi o silnik 1.3 cdti, a pojemność zbiornika paliwa identyczna 53 litrów, to po zapaleniu kontrolki i przejechaniu ok 5 km, do zbiornika pod korek zmieściło się prawie 48 litrów. Stąd mogę wywnioskować, że u mnie rezerwa to ~ 5 - 5,5 litra.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już 2 razy tankowałem natychmiast po tym jak kontrolka zaczęła migać i weszło 44-44,5 litra do drugiego odbicia więc nie wiem gdzie te 53 litry zbiornika :niepewny: Na rezerwie robie około 50 km po mieście i zaczyna mrugać, w trasie wole nie probować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 2 razy tankowałem natychmiast po tym jak kontrolka zaczęła migać i weszło 44-44,5 litra do drugiego odbicia więc nie wiem gdzie te 53 litry zbiornika :niepewny: Na rezerwie robie około 50 km po mieście i zaczyna mrugać, w trasie wole nie probować.

 

pojemność zbiornika 53 l podają książki serwisowe, ale czy można wierzyć we wszystko co piszą ...:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności