Skocz do zawartości

co to za odglosy


Gość szymek55555

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymek55555

witam ma jakie dziwne odgłosy z kolumny kierownicy myslakem ze to asp wiec posmarowałem ten silniczek. po posmarowanie ucichly dzwieki ale zostalo to co sklychac na filmiku. odglosy sa tylko po drodze kamienistej(polnej) na asfaltowej drodze nic nie slychac. posmarowalem smarem grafitowym za 3 zeta niewiem czy to taki ma byc strasznie zadki. wydaje mi sie ze odglosy dochodza z gornej kolumn\y kierownicy jak stacyjak lub w tych okolicach. wspomaganie dziala ok nic nie skrzypi przy skrecaniu lekko kreci nie wiem ci to moze byc poradzcie.

http://www.youtube.com/watch?v=telYTQVc10Y&feature=g-upl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ciezko stwierdzic nawet z filmniku co to

rozbierales oslony kolumny ??

recznie trzeba obadac gdzie co lata

moze gdzies instalacja stuka

 

gorzej jak kolumna ma luzy

kiedys mialem podobnie w Vectrze B

ale tam wypadal plastikowy klin i latala kiera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymek55555

rozbierałem chciałem zobaczyć czy na krzyżaku sroba nie popuściła ale trzyma mocno jak złapałem kluczem i poruszałem to te odgłosy dochodziły gdzieś z okolic stacyjki były mnie słyszalne niz podczas jazdy. no nic pojezdze poobserwuje nie ma luzu moze to nic takiego tylko trochę mnie to denerwuje. mam tez pewnie zwichrowane tarcze ibo przy hamowaniu lekko trzęsie kierownica i troche słychać. Ten stuk wogole nie czuć na kierownicy nic zadnego bicia czy uczucia nie ma ze cos jest nie tak tylko ten odgłos.

Edytowane przez szymek55555

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tuleje wahacza tzw tylne - mam podobne stuki z tym, ze w mniejszym natężeniu - efekt stukowy jest podobny - jakoś sie to niesie po aucie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość szymek55555

witam ja dalej z tym odgłosem. niechce jechać odrazu do warsztatu bo wcisną ze to tamto do wymiany i tylko na koszty pójdę. Sa leciutkie drgania kierownicy przy hamowaniu i ten odgłos. Czy miał ktoś podobnie? jeszcze jeden filmik podaje

http://www.youtube.com/watch?v=7Ewpv6zDEpE&feature=g-upl&context=G2403a53AUAAAAAAAAAA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja dalej z tym odgłosem. niechce jechać odrazu do warsztatu bo wcisną ze to tamto do wymiany i tylko na koszty pójdę. Sa leciutkie drgania kierownicy przy hamowaniu i ten odgłos. Czy miał ktoś podobnie? jeszcze jeden filmik podaje

http://www.youtube.c...a53AUAAAAAAAAAA

 

Na moje oko i słuch to luz na przekładni kierowniczej masz,wjedź na kanał jeden niech robi krótkie ruchy kierownica w prawo i lewo a drugi niech trzymie za przekładnię kierownicza,zobaczysz czy jest odczuwalny stuk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam maglownicę. Na wiosnę wymieniałęm u siebie to dźwięki były podobne.

U mnie była już mocno rozdupcona i przy małych kątach kierownicy jedno koło się nie ruszało ;p

Edytowane przez Don

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, informację przedmówców - magiel - ale dla pewności zrzuć koła i sprawdź drążki i końcówki drążków

Ja od tygodnia jestem po wymianie wszystkich elementów układu - cisza jak makiem zasiał, a przed wymianą magla (w wakacje), dzwięk miałem podobny

Sprawdzałeś może,czy na bruku na małej prędkości masz grzechotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności