Skocz do zawartości

Opel Senator 3.0 automat 177km NIE ODPALA literka F na wyswielaczu


Gość dmasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety u siebie nie mam kanalu w garazu....fakt sam tez bym to zrobil ale przy pomocy kolegi udalo sie...koszt nie duzy bo filtr kosztuje 13zl :-) ale w koncu autko smiga... :-)))

Edytowane przez dmasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandrakus mam nadzieje ze nie wlazisz pod auto jak stoi na lewarku ;)

samo zaciecie zasluguje na brawa

ale bezpieczenstwo przy pracach pod autem to podstawa

 

sam zmienialem caly wydech i zawieszenie pod domem

auto stalo na kobylkach i dodatkowo kola wsadzilem pod auto dla pewnosci ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewarkiem jedynie je podnoszę, a pod koła idą cegły. Mam złe doświadczenia z mechanikami i czynności które mogę wolę sam wykonać w miarę możliwości, czasami tylko brak odp. narzędzi. Ostatnio np. oddałem auto do spawania i konserwacji bo ruda niemiłosierna, z 3 elementów które robili 2 spierdolo... Po 2 miesiącach na błotniku znów rdza wychodzi, a przy kielichu po deszczu widać że sączy się woda. Rok temu inny macher robił drugi błotnik, już też widać wybrzuszenia na lakierze. Jeszcze wspomnę tylko o niedokręconym wahaczu ;)

Postanowiłem sobie że teraz mechanik jak dotknie się mojego samochodu będzie mógł się czuć zaszczycony :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewarkiem jedynie je podnoszę, a pod koła idą cegły. Mam złe doświadczenia z mechanikami i czynności które mogę wolę sam wykonać w miarę możliwości, czasami tylko brak odp. narzędzi. Ostatnio np. oddałem auto do spawania i konserwacji bo ruda niemiłosierna, z 3 elementów które robili 2 spierdolo... Po 2 miesiącach na błotniku znów rdza wychodzi, a przy kielichu po deszczu widać że sączy się woda. Rok temu inny macher robił drugi błotnik, już też widać wybrzuszenia na lakierze. Jeszcze wspomnę tylko o niedokręconym wahaczu ;)

Postanowiłem sobie że teraz mechanik jak dotknie się mojego samochodu będzie mógł się czuć zaszczycony :D

No to super masz fachowcow...no niestety tacy tez sa i nic sie na to nie poradzi..moj mechanik to kolega wiec jego jestem pewien :-)

Edytowane przez dmasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W dalszym cięgu mam problem z odpaleniem senka.....bezpieczniki OK,paliwo w baku jest,pompa paliwa sprawna (na krótko)podpięta podaje paliwo a po przekręceniu kluczyka paliwo nie leci????Czy ktoś wie gdzie w senatorze jest przekażnik od pompy paliwa???proszę o pomoc

 

 

Zwarłem pin A i B i nie pokazało zadnych błędo zrobiłem to samo z pinem A i C i pokazywło tylko kod 12 czyli rozpoczęcie procedury diagnostyki i nic więcej.Sam już nie wiem co z tym dalej zrobic..

Edytowane przez dmasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4ndarkus

Co nazywasz przekręceniem kluczyka? Jeśli kręcisz rozrusznikiem a paliwo nie leci to znaczy że problem jest. Przekaźniki masz pod taką czarną skrzynką 10x10cm po stronie kierowcy przy szybie (pod maską) - który jest od paliwa nie pamiętam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znalazlem sa dwa przekazniki a elektromagnesy sa po prawej stronie w nogach pasazera...dzis je wezme do sprawdzenia.rano napisze...

 

Więc po kolei...Sprawdziłem przekaźniki i są sprawne,po włączeniu zapłonu na przekaźniku pojawia się napięcie 12V niestety prąd nie dociera do wtyczki pompy paliwa i jest lipa.....

Wniosek uszkodzony przewód ;-) dziś będę go szukać.O wynikach poszukiwań poinformuję.....miłego dnia dla maniaków Seńków....

Edytowane przez dmasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Troszkę to trwało ale powoli doszedłem co jest powodem tego błędu chodź nie wiem czy dobrze wnioskuję.

Mam instalację gazową ze sterownikiem Lambda Control System AL-700 Autronic od tego sterowniko odchodzi przewód który kest wpięty w instalację auta jeśli łączenie dotknę literka z komputera ginie i auto odpala.

 

Czy powodem tego może być uszkodzona płytka w steroniku gazu Lambda Control System AL-700 Autronic?? :zalamany:

post-26361-0-31757700-1331638607_thumb.jpg

Edytowane przez dmasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności