Jump to content
tremens

1.7 74kW 16V Z17DTH Wymiana paska rozrządu

Recommended Posts

Witam problem z paskiem rozwiązał się po czwartej próbie.Najpierw wymieniłem pasek Dayco na Gatesa przy rolkach TNT.Niestety po wymianie żadnych zmian tzn po rozgrzaniu silnika do temperatury 70 stopni C zaczynała się głośna praca rozrządu (wyraźne wycie paska).Następny etap wymiana rolki napinającej TNT na INNA.Mała poprawa tzn. pasek wyje ale trochę ciszej lecz nadal uciążliwie.Kolejny demontaż i tu uwaga wymiana paska Gatesa na Contitecha (Continental) ,czyli rolka napinająca INNA ,rolka prowadząca TNT i pasek CONTITECH dopiero wyciszyły rozrząd.Moja dobra rada dla innych użytkowników silnika ISUZU 1,7 CDTI ( Z 17 DTH ) zakładajcie tylko rolki INNA i pasek CONTITECH-a jak nie chcecie wyjść z siebie po wymianie ,wycie silnika na wolnych obrotach było głośniejsze niż sama jego praca.Zaznaczam że mechanik który mi dokonywał wymiany to doświadczony pracownik serwisu Opla.

czyli najlepiej założyć pasek contitech i obie rolki INA, żeby wszystko cicho chodziło ??

Ja tak mam i nic się nie dzieje.

• Upvote 1

Rozumiem, że słusznym wyborem na nowy zestaw rozrządu będzie:

1- pasek CONTINENTAL

2 - rolki INNA

3 - pompa - ? co polecacie?

Hepu

Pompa Dolz

Ina zaczyna schodzić na psy.

U mnie potrafił się wyrobić otwór pod inbusa do regulacji ustawienia rolki napinającej wykonany z blachy.

Kolega kupił rokę napinającą pasek alternatora do Fabii i otwór Torx do włożenia klucza w celu zluzowania rolki też potrafił się zrobić okągły.

Jeżeli te ich aluminiowe i stalowe obudowy są z plasteliny to nie wiem jak długo wytrzymują łożyska.