Skocz do zawartości

__Jaką metodą wymienić sprzęgło w Opel Astra I F?


Gość 8860

Rekomendowane odpowiedzi

mimo ze niem okienka rewizyjnego w kapie bocznej skrzyni i tak można wyciągnąć wałek. należny zdjąć kapę

ale w linku jest o odkręcaniu kapy bocznej - Rys4.

Okienko rewizyjne jest od spodu. Można przez nie bez odkręcania skrzyni od silnika wyjąć cały docisk z tarczą (PS Dotyczy tylko kół zamachowych płaskich -nie garnkowych)

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich po raz pierwszy

 

Pozwolę sobie przyłączyć do tematu lub proszę mnie nakierować jeśli jest gdzieś taki temat , chodzi mi czy metodą z odsuwaniem skrzyni wymienił ktoś simering wału ? Chodzi o o silnik x16szr bez wyciągania całkowitej skrzyni (astra g).bez żadnej rewizji tylko odsunięcie skrzyni ,czy da rade wymienić ten uszczelniacz.?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej chyba będzie łatwiej jak wyjmiesz skrzynie całkowicie.

Przede wszystkim dostęp masz lepszy, bo musisz sprzęgło zdemontować i koło zamachowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej chyba będzie łatwiej jak wyjmiesz skrzynie całkowicie.

Przede wszystkim dostęp masz lepszy, bo musisz sprzęgło zdemontować i koło zamachowe.

Niby tak ,ale przerażają mnie te sanie w Astrze G chyba jest tez maglownica przykręcona , jak mi w warsztacie sprzęgło wymieniali to widziałem właśnie , że była tylko odsunięta , jak się ściągnie koło zamachowe , to chyba trochę miejsca powinno być na założenie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest ciasno i tak jest uciążliwe.Ale jest jeden plus zdjęcia skrzyni.Masz do wszystkiego piękny dostęp.Nie musisz wyginać i cudować z kluczami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Astrze, ja w Sintrze wyjmowałem skrzynie przez nadkole po odkręceniu sanek z jednej strony.

Chyba możesz zrobić podobnie i po opuszczeniu sanek z jednej strony będziesz miał więcej miejsca na jej odsunięcie.

http://forum.opel24.com/topic/43400-wyjecie-skrzyni-biegow/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Astrze, ja w Sintrze wyjmowałem skrzynie przez nadkole po odkręceniu sanek z jednej strony.

Chyba możesz zrobić podobnie i po opuszczeniu sanek z jednej strony będziesz miał więcej miejsca na jej odsunięcie.

http://forum.opel24.com/topic/43400-wyjecie-skrzyni-biegow/

no to jest myśl , bo tak gdzieś chyba czytałem ,że można z jednej strony odkręcić , zabieram się za kilka dni to dam znać,

 

Półosie trzeba też ze skrzyni wtedy wyciągnąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej z skrzyni bo możesz wtedy bardziej nią manewrować. Oczywiście musisz mieć też później olej na dolewkę bo wyleci spora część.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności