Skocz do zawartości

Linka sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie linki nic się nie musi układać, to polega na tym że zakładasz nową i jest tak jak było, jedynie możesz regulacją zmienić wysokość pedału.

Spróbuj odkręcić nakrętkę na regulacji - pedał ustawi się niżej, ale tak żeby nie było problemu z wrzucaniem biegów.

...a co w ogóle ze starą linką - przerwana była ?? Jeżeli była cała, to sprzęgło do roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara linka była przerwana i wszystko poza tym było dobrze. No ale jak zdejmę nakrętkę to jak będzie trzymać, chyba nie rozumiem :) podejrzewam, że nowa linka może być minimalnie za krótka ale jak przykładałem to niby to samo i niczym innym się też nie różnią. A jeszcze pedał chodzi lżej niż wcześniej ale to pewnie sprawa tego, że stara linka ocierała o coś a nowa nie. Pozdrawiam

 

edit: a jeżeli chodzi o nakrętkę regulacji, to jeszcze 2-3 zwoje i będzie na styk

 

edit 2: nie wiem czy to ma głębokie znaczenie, ale wydaje mi się, albo źle rozumiem obrazek, że zaczepiłem sprężynę w innym miejscu niż na zdjęciu z tutoriala, zaznaczone na niebiesko:

54526077846310019198.jpg

Edytowane przez hakirim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak zdejmę nakrętkę to jak będzie trzymać

nie zdjąć tylko popuśćić - troche odkręcić.

 

...Ale:

jeżeli chodzi o nakrętkę regulacji, to jeszcze 2-3 zwoje i będzie na styk

to coś jest nie tak. Przy zapiętej lince i gdy pedał jest ustawiony prawidłowo (mniej więcej równo z p. hamulca) to od nakrętki do końca regulacji (w kierunku odkręcania nakrętki) powinno być ładnych parę centymetrów gwintu.

Na długość linki są takie same?

 

wydaje mi się, albo źle rozumiem obrazek, że zaczepiłem sprężynę w innym miejscu niż na zdjęciu z tutoriala, zaznaczone na niebiesko

tam gdzie na czerwono zaznaczone jest prawidłowo zaczepiona.

 

W jakiej pozycji jest cięgno przy skrzyni gdy linka jest zapięta? -wrzuć jakąś fotkę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo spójrz na fotkę 14 od góry w tutorialu ostatnia przed Suplementem(regulacja linki w czerwonym kółku). Tyle mniej więcej gwintu zawsze powinno być w zapasie.

Czy u Ciebie łapa (cięgno) też jest w takiej pozycji -jakby trochę do przodu samochodu od pozycji równoległej do silnika?

Pisałeś że nie da się ruszyć z piskiem - sprawdź czy się czasem już sprzęgło nie ślizga. Wsadź np 3 bieg, zaciągnij ręczny i spróbuj ruszać, jeżeli silnik nie zgaśnie to jest sprzęgło do wymiany.

Nie ślizgało się czasem przed zerwaniem linki?

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą linki zrywało afalt i nigdy mi się nie pośliznęło:

 

stosunek wysokości pedałów

05012012108.th.jpg

 

koniec linki (na samej końcówce jest):

05012012116.th.jpg

 

od środka: (widać gdzie jest zaczepiona sprężyna)

 

05012012111.th.jpg

05012012114.th.jpg

05012012119.th.jpg

 

CO do sprawdzania sprzęgła, wrzucałem 5 i próbowałem ruszyć - zgasł, czytałem, żeby taki test zrobić i jak zgaśnie to jest ok, więc jest ok.

jeszcze jedna wątpliwa sprawa, czy ten pedał powinien się unosić ponad swój stan tzn. poziom? Ręką bez problemu można go podciągać do samej góry i nie wiem czy to jest ok, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za wysoko jest ten pedał, ale skoro piszesz że nakrętka regulacji jest na samym końcu to nie da rady go obniżyć, no i widzę albo mi się wydaje, że łapa przy skrzyni jest coś za bardzo odsunięta (do przodu samochodu) i dlatego nakrętka jest na końcu regulacji (prawie cały gwint jest po drugiej stronie - czyli linka jest dobra na długość).

Nie podniósł Ci się czasami już wcześniej ten pedał?

Zdaje mi się, że sprzęgło masz do wymiany, tym bardziej że się ślizga; ale poczekaj może ktoś jeszcze się tu wypowie.

 

PS Popraw tą sprężynę przy pedale - do otworka powyżej.

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że sprzęgło się nie śliza ani trochę, ale nie da się rzyć tak dobrze jak wcześniej, ynamicznie, z boksowaniem kół, i to mmnie dziwi, poza tym nie ma mowy o jakimś poślizgu. A ta sprężyna może mieć znaczenie? Oczywiście poprawię ale tak pytam. Obniżyć jeszcze troszeczkę da się tak, że będzie róno z pedałem hamulca ale to coś da? A o co chodzi z tym mocowaniem na skrzyni? Zdawało mi się, że dobrze założyłem ale widzę, że jednak nie bardzo. Pozdro i dzięki wielkie za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta sprężyna może mieć znaczenie?

nie, ona tylko trzyma linkę cały czas naciągniętą.

 

nie da się ruszyć z piskiem i łapie dopiero jak całkowicie puszczę pedał

Sprawa wygląda tak, że sprzęgło się nie śliza ani trochę

to musisz się zdecydować :)

 

A o co chodzi z tym mocowaniem na skrzyni?

tzn o to chodzi?:

widzę albo mi się wydaje, że łapa przy skrzyni jest coś za bardzo odsunięta (do przodu samochodu) i dlatego nakrętka jest na końcu regulacji

jeśli tak, to chodziło mi o to w jakiej pozycji jest łapa (cięgno) przy założonej lince -Ty nie masz na to żadnego wpływu.

 

Żeby Ci zobrazować - jak wciskasz pedał sprzęgła to ciągniesz linkę a ona ciągnie łapę przy skrzyni - ten ruch to czerwone strzałki na poniższych obrazkach, wtedy łożysko wyciskowe (1) wciska "słoneczko" docisku (2) i tarcza sprzęgła (3) zostaje odsunięta od koła zamachowego (4) i napęd zostałe rozłączony (można zmienić bieg), a jak puszczasz pedał elementy wykonują ruch oznaczony strzałkami zielonymi, łożysko odsuwa sie od słoneczka i tarcza zostaje dociśnięta do koła zamachowego (napęd z silnika jest przenoszony do skrzyni).

skrzyniab.jpg

sprzegloq.jpg

 

Gdy sprzęgło zaczyna się ślizgać i łapać pod koniec ruchu pedału to typowy objaw zużycia tarczy sprzęgła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu sprzęgło się nie ślizga tylko tarcza się kończy:). Jak najbardziej rozumiem w sumie, ale jest znaczna różnica przed zerwaniem linki a po jej wymianie i już mam w sumie mętlik, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności