Skocz do zawartości

skrzynia biegów - ciężko wchodzą


Gość PabloGCBA

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wymienić olej według wskazówek na stronie http://www.vectra-unlimited.pl/jpg/porady/f23.html ale u mnie chyba jest inna skrzynia.Jest to mozliwe? Jeszcze takie pytanie odnośnie wybieraka. Od spodu jest on zamocowany na takiej łapce do belki zawieszenia koło maglownicy . Ta łapka jest przykręcana bo od dołu nie widać ? Śruby żadnej tam nie wyczułem a na odkręcenie koła żeby luknąć z boku zabrakło czasu. Bo u nmie to lata i jak się poruszy to stuka. 2 i 4 dobrze nie wchodzą i słychać wtedy takie stuknięcie. Mam na myśli tę część po lewej stronie http://img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/35/70/03/89/3570038909

Edytowane przez irek711

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co zauważyłem na aukcjach jedne mają jeden otwór a inne cztery na śruby i po środku jeden większy kwadratowy. Faktycznie spróbuję zdjąć koło może uda się coś tam zobaczyć . Podejżewam że jest tam śruba na imbus bo nic sześciokątnego pod palcami nie wyczułem. To jest na jakiejś poduszcze czy jak . trudno tam cokolwiek zobaczyć!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zacznij raczej od wymiany płynu w układzie sprzęgła i hamulcowym. Jak wiadomo jest on higroskopijny czyli pochłania wilgoć z powietrza.

takie pytanie a płyn hamulcowy i w sprzegle to to samo trochę mnie to nagli bo teraz przy niższych temp już zaczyna ciężej wchodzić pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

takie pytanie a płyn hamulcowy i w sprzegle to to samo

Nie wiem jak w Merivce, ale często zbiorniczek jest wspólny dla sprzęgła i hamulca.

Jak przy niższych temperaturach gorzej wchodzą biegi to może faktycznie wina oleju.

Tak więc opcje masz trzy, od której zaczniesz to już sam zdecyduj.

Ja obejrzałbym dokładnie najpierw wybierak na skrzyni czy nie ma luzów itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Tom3czek88

Magiczne usterki mam w mojej merivie... pomóżcie :/ od dłuższego czasu zamgam się z problem jakim jest zmiana biegow... jeśli jest zimno i silnik jest wylaczony to ok ... każdy bieg wejdzie... po odpaleniu wchodzi jedynka ale przy ruszeniu nie można wrzocic 2 a trzeci bieg wchodzi " na dwa razy " czyli wchodzi do polowy ale potem trzeba go dopchnąć :/ największy dramat jest z 2 bo nie da się jej wogole wbic trzeba ja szarpac i na sile wciskać... problem ustaje jak silnik się już rozgrzeje :/ miał ktoś podobny problem z ta puszka Pandory ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności