Skocz do zawartości

skrzynia biegów - ciężko wchodzą


Gość PabloGCBA

Rekomendowane odpowiedzi

ją mam to samo tylko że mi ciężko wchodzi jedynka i reszta biegów też ale trochę lepiej, a ostatnio zauważyłem po ówczesnym wbiciu wstecznego objawy przechodzą sam nie wiem pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy - sprawdzić:

1 wybierak i mechanizm sterowania,

2 olej.

W obu tych przypadkach są problemy ze zmianą biegów w większości samochodów, spadek temperatury zewnętrznej sprzyja takim objawą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam pisałem że jedynka blokuje się przy ujemnych temperaturach a tu klops teraz ciepło i po postoju po nocy to samo,gdy już się odblokuje jest ok więc olej raczej odpada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze cały problem

po nocy odpalam moja mery wciskam sprzęgło i nie mogę ruszyć dźwignią, przy mocniejszym szarpnieciu puszcza i potem jest ok dodam że zimą się to nasila czyli co postoj,zimą dochodzi jeszcze zgrzyt przy próbie odblokowanie biegów, dzieje się tak tylko na wlaczonym silniku,słyszałem że może wymienić płyn hamulcowy jest podobno wspólny że sprzeglem

Edytowane przez egonik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Bobeusz2011

Od pewnego czasu miałem problem z wrzucaniem biegów, szczególnie 1. Postanowiłem zakupić zestaw naprawczy lewarka i go wymienić. Wymiana przebiegała wg instrukcji ze strony 2 tego tematu. W trakcie montażu nowego elementu na kulę nowy element poprostu pękł. :ups: Szkoda nie duża bo koszt zestawu to 68 zł. Jednak musiałem kupić szybko nowy zestaw. Udało znaleźć się w pewnym serwisie ASO za 150 pln. Odrazu było widać, że jakość jest inna, że jest to element odlewany, a nie drukowany na drukarce 3D. Także nie warto kupować najtańszych zestawów. Po złożeniu wszystkiego nie ma już problemu z wrzucaniem biegów oraz nie ma luzu na drążku.

 

Więc jeśli masz problem z wrzucaniem biegów w Merivie przede wszystkim wymień ten element. 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Bobeusz2011

Muszę się zreflektować, bo problem powrócił. Nie jest to, aż tak uciążliwe jak wcześniej, ale szału nie ma. Jakieś propozycje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Pod kasetą znalazłem pęknięty mały oring (którego niestety nie dostałem w zestawie naprawczym"

 

W którym miejscu wchodzi ten mały oring?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

W moim oplu również tak się dzieje. Wrzucenie 1 lub wstecznego czasem jest męczące :D Ja tu chcę szybko ruszyć a tu problem :) Pozostałe biegi wchodzą bez zarzutu można wrzucać dwoma palcami, więc na razie się za to nie biorę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jak sprawdzić jaką mam skrzynie biegów? Gałka zmiany biegów nie jest podłączona do linek. Zamiast ich idzie popychacz aluminiowy podłączony przegubem z gałką zmiany biegów. Mam problem szczególnie z dwójką (ciężko wchodzi albo wogóle) oraz dźwignia zmiany biegów jest jakby odchylona do tyłu. Zestaw naprawczy zaprezentowany w tym wątku nie dotyczą chyba mojej skrzyni. Meriva 1,6 8V.

Edytowane przez sebasp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności