Skocz do zawartości

Zimówki do corsy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja37, przy c20ne jeździsz na 145 ;)http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif Pewnie jak wrzucasz piątkę, to jeszcze mielisz :D Panowie nie ma co przesadzać z takimi łyżwami na zimę. Węższe opony (ale też w granicach rozsądku 8) ) lepiej sprawują się tylko w głębokim śniegu. W większości warunków zimowych - ubity śnieg, błoto pośniegowe, mokry asfalt, lód - lepiej sprawują się opony normalnej szerokości przewidziane przez producenta. Oj te przesądy rodem z garażu pana Henia http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 145/80/13 i są spoko

Chodzi mi jeszcze o to czy ze wzgledow czysto technicznych nie ma przeciwskazan aby na dane felgi zalozyc wezsze opony niz np 165?? a moze jeszcze jestescie w stanie doradzic czy zainwestowac pare groszy wiecej w Michelin czy moze zostawic na browar i kupic Barum czy Kleber a moze Kormoran czy Debice?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 145/80/13 i są spoko

Chodzi mi jeszcze o to czy ze wzgledow czysto technicznych nie ma przeciwskazan aby na dane felgi zalozyc wezsze opony niz np 165?? a moze jeszcze jestescie w stanie doradzic czy zainwestowac pare groszy wiecej w Michelin czy moze zostawic na browar i kupic Barum czy Kleber a moze Kormoran czy Debice?

 

Pozdrawiam

Błagam Cię nie porównuj Barumek z Kleberami bo to dwa różne światy ;) oczywiście z korzyścią dla Klebera. Jeśli chcesz mieć jakość za rozsądną cenę, to kup polskie Frigo lub SnowPro. Co do rozmiaru 145, to jeszcze raz przestrzegam wszystkich przed takimi łyżwami. Ja mam takie gumy w Seicento 0,9 i sądzę, że są przywąskie. Tak samo jak nie chodzisz w za małych butach, tak i nie żałuj na auto. Pamiętaj, że każdy cm˛ kontaktu z nawierzchnią ma znaczenie i nie wierz w dyrdymały, że węższe lepsze na zimę bo to nawet nie półprawda, ale ćwierćprawda. Nawet jeśli naciśniesz takie opony na swoje felgi, to nic nie zyskasz a dodatkowo narazisz ranty felg na otarcia.

 

[ Dodano: Sob Paź 06, 2007 23:42 ]

zibi, błagam Cię odwiedź ten temat :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kupione KLEBER KRISALP HP 155/70R13 75T , ale czekam az sie zimniej zrobi, zeby je zalozyc. Wczesniej mialem mialem Michelin X M+S ALPIN 155/70 R13 75Q M+S i spisywaly sie niezle.

Mozesz zalozyc te 155 czemu nie nawet 145 w oponach zimowych to wskazane, aby byly cienkie, poniewaz lepiej sie wbijaja w snieg, na takich 205 jakie ma moj kolega nie potrafil podjechac Golfem III pod gorke a ja na 145 jakie mialem bez problemu pod nia wjechalem, poza tym widzialem juz kilka aut, ktote sie slizgaly pod gorke na szerokich oponach tylko w lewo i prawo auto szlo i nic do przodu. Im wezsze na zime tym lepsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wezsze na zime tym lepsze.

w oponach zimowych to wskazane, aby byly cienkie, poniewaz lepiej sie wbijaja w snieg

A jaki procent przebiegu zimą robisz w głębokim śniegu? O ile nie mieszkasz gdzieś na wiosce, to raczej jeździsz po ubitym śniegu, mokrym asfalcie czy błocie a w takich warunkach lepiej spisują się opony normalnej szerokości, przewidzianej przez producenta. Nie mówię, żeby zaraz ładować 205 do Corsy, ale auto segmentu B nie powinno poruszać się na niczym węższym niż 155. Zakładając jakieś łyżwy tracisz powierzchnię styku z nawierzchnią a nie muszę chyba mówić jak to wpływa na trzymanie się drogi, trakcję i drogę hamowania. Jeśli przyjąć bezkrytycznie tę ćwierćprawdę, że na zimę lepsze jak najwęższe, to czemu nie założyć np. 165 do Omegi MV6? Albo najlepiej kół rowerowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności