Skocz do zawartości

Zimówki do corsy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam na zimę 155/80 R13 i powiem że się sprawują dobrze nie narzeka. Jak firma to nie pamiętam musiał bym sprawdzić.

A co do opon firmy DĘBICA to nigdy w życiu nie kupie !! Wole dopłacić i mieć komfort psychiczni i fizyczny. :wink:

No może do malucha albo Fiata CC to nie nadają ale nic poza tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

do corsy 1,2 nic innego tylko oponka 145/80 13'

Straszne łyżwy :wink: Mam takie w Seicento, ale co kto lubi.

A co do opon firmy DĘBICA to nigdy w życiu nie kupie !! Wole dopłacić i mieć komfort psychiczni i fizyczny.

No może do malucha albo Fiata CC to nie nadają ale nic poza tym.

Dlaczego :) Jeżdżę od wielu lat na Dębicach i sobie chwalę. W V6 też mam Dębice Frigo Directional i powiem, że zawsze jak zmieniam z letnich na zimówki, to odczuwam poprawę komfortu jazdy - jazda pewniejsza, toczenie bardziej 'aksamitne' :) I odwrotnie: jak się przesiadam na letnie, to zawsze mam wrażenie, że jadę po kartoflach. W tym sezonie po zmianie na zimowe uspokoiły mi się nawet stuki w zawieszeniu tylnym, które już się zaczynały pojawiać na Pirelli P6000. Ze wszystkich opon, jakich w życiu używałem, najfajniej jest mi właśnie na Frigo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

FENIX, rozumiem, że Twoja awersja do Dębicy jest podyktowana doświadczeniem?

Już w drugim autku mam Dębice Frigo. Najpierw była pierwsza wersja ponoć rzeczywiście nie najlepsza i sprawdzała się raczej przy małych rozmiarach.

Teraz jest dwójka z kierunkowym bieżnikiem i ci co ją mają nie narzekają. Ja Ci powiem jak było zaraz po tym jak u mnie śnieg spadnie i będę mogła je wypróbować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedźwiedź, były trzy generacje Frigo:

 

Dębica Frigo

Dębica Frigo Directional (kierunkowa)

Dębica Frigo 2 (kierunkowa)

 

Nie wiem zatem co rozumiesz przez pierwszą wersję. Ja mam Directionale w rozmiarze 195/65/15 w V6 i nie narzekam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FENIX, rozumiem, że Twoja awersja do Dębicy jest podyktowana doświadczeniem?

Moimi nie, ale znajomych (sam nigdy tego nie kupie). No może ta trzecia generacja Dębica Frigo 2 (kierunkowa) jest już całkiem w porządku. Ale i tak nie mam ogólnie przekonania do tej marki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

Obywatel, nie wiedziałam, że były te Directional. Jak robiłam rozeznanie w oponach to nikt nigdy o nich nie wspominał, jedynie o tym dwóch pozostałych.

 

FENIX, to po co na doświadczeniach zanjomych przepisujesz awersję niczym do własnych? :-) Sorki za OT ale tak nie mogę się powstrzymać jak ktoś za wiele krytykuje a nie zna :?: rozumiem sceptycyzm w nastawianiu do jakieś marki, która już gdzieś się nie sprawdziła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica....hmmm, u mnie sprawdziły się frigo i w poldzie navigator, kurde, ludzie, jak maci3e letnie vivo, to nie czekajcie, tylko zmieńcie.

Na tym się jeździ jak na łyżwach, nawet z mocą 60KM.A nie daj boże, jak popada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FENIX, to po co na doświadczeniach zanjomych przepisujesz awersję niczym do własnych? :-) Sorki za OT ale tak nie mogę się powstrzymać jak ktoś za wiele krytykuje a nie zna :?: rozumiem sceptycyzm w nastawianiu do jakieś marki, która już gdzieś się nie sprawdziła

Ja trochę nie rozumiem twojego podejścia !! Jeśli n-ta osoba mówi CI że coś jest kiepskie (szybkie zrzucie bieżnika, pękanie na bokach, itd. itd.) to tak JEST. I dlaczego mam się tym nie sugerować ?? Jeśli nawet widziałem to coś na własne oczy ??

 

Np. sprzęt audio marki First. Nie muszę go kupować żeby wiedzieć o tym że to syf !!

Czy ty Niedźwiadku wszystko testujesz na sobie ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności