Skocz do zawartości

ogrzewanie - pojawia się w ASO i znika u mnie


Gość kabgaro

Rekomendowane odpowiedzi

chłodnica była wymieniana już poza gwarancją. po tej wymianie zaczęły się wszystkie problemy z ogrzewaniem. za część dotychczasowych napraw zaplaciłem z własnej kieszeni, resztę serwis póki co naprawia w ramach gwarancji naprawy.

Edytowane przez kabgaro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zeszłej zimy odpalałem samochód, odśniezalem a kiedy wsiadałem auto było juz ciepłe

 

tak nie rob

silnik nagrzewa sie najlepiej pracujac pod obciazeniem

oszczedzasz wtedy i paliwo i czas i robiac to na poczatku delikatnie - tez silnik

wyobraz sobie ze za to co robisz w niektorych krajach grozi mandat...

 

co zas sie tyczy twojego problemu

to ja twierdze ze nagrzea sie tka powoli bo jest termostat caly czas otwarty i jedziesz caly czas na duzym obiegu

ktos to sprawdzal po wymianie???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem test na wyświetlaczu. po 15 min. miałem 52 st. po zgaszeniu samochodu, zostawieniu na 10 min, odpaleniu i jeżdzie znacznie szybszej po kolejnych 15 min miałem 87 st.

o co chodzi?

 

po nagrzaniu czyli po około 20-30 min jazdy mam 85-87st

 

Takiej temperatury nie osiągniesz przy uszkodzonym termostacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj i dzisiaj robiłem kolejny test w drugim samochodzie z tym samym silnikiem. ciepło pojawia się po 10 minutach, temperatura na chłodnicy jest 45-55st.

więc jesli tym zepsutym (GTC) przejeżdżałem 100 km i było w nich zimno lub wręcz lodowato pomimo temp. w ukł. chłodzenia 88 st. to chyba nie termostat jest przyczyną awarii ukł. ogrzewania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj dostałem wspaniałą informację - auto sprawne, jutro odbieram. co w niem padło i dlaczego od listopada ogrzewanie nie dzialało, podzielę się z Wami jak tylko gtc wróci w moje ręce i sprawdzę jak pracuje. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek712

Mam taki problem:(( Wykonałem Test-Mode i sprawa wygląda tak: Odpaleniu auta przy -14"C po czym auto stało przez 15 minut - temperatura cieczy chłodzącej po tym czasie to 38"C, następnie jechałem autem przez 35 minut podczas której temperatura wahała się między 31"C - 36"C, następnie gdy dojechałem na miejsce zatrzymałem auto i przez 10 minut chodził silnik- temperatura wzrosła do 45"C. Czy to wina termostatu czy problem jest gdzieś indziej? Jeśli termostat to jakie są koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności