Skocz do zawartości

Wysokie spalanie Corsa C 1.3CDTI


Gość mile_end

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerą odpowiedź co do czego?

Ostatnio przejechałem 738km a do baku zalałem 38,04L i to był najgorszy wynik spalania w ciągu ostatnich miesięcy. Przy jeździe spokojnej w trasie zszedłem do niecałych 4,5. Standardowo mieszczę się poniżej 5, moje max spalanie jakie uzyskałem było chyba 5,6 albo 5,3 - nie pamiętam dokładnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

spalanie liczone od korka do rezerwy w trybie mieszanym 1/3 trasa 2/3 miasto wyszło 7,3-7,4 l/100km

moje 1,3 spokojnie żłopie w mieście po 6,5-7,5, golf tdi miał jexdzic o kropelce tak ludzie to zachwalają a dziwnym trafem większości auto nie spala deklarowanych 5 ale nawet po 8 litrów i nic w tym nadzwyczajnego...

 

powiedzcie mi jedno - poza termostatem coś jeszcze można sprawdzić? Czy ewentualnie na coś zwrócić uwagę?

czujnik temperatury, cisnienie na cr i dawka wtryskiwanego paliwa, jeśli wszystko jest ok to dac sobie spokój z szukaniem dziury w całym i problemów tam gdzie ich nie ma...

 

zresztą jest zima temp po -16 i więcej i auto bedzie więcej paliło.... nawet podawane przez producenta żużcyie paliwa w labolatoryjnych warunkach to prawie 6 litrów w mieście dla tego silnika...

 

Standardowo mieszczę się poniżej 5, moje max spalanie jakie uzyskałem było chyba 5,6 albo 5,3 - nie pamiętam dokładnie.

stary jesteś chyba jedyną osobą która nie doszła do 6 litrów.... i to nigdy niezaleznie czy jest -20, czy +30i idzie klima....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary jesteś chyba jedyną osobą która nie doszła do 6 litrów

Nie jest jedyny bo u mnie też tyle pali. Wyjątkiem była zeszła zima gdzie spadło chyba z pół metra śniegu i 4km przez miasto jechałem godzine to wtedy spalanie wyszło większe, a tak jest git malina - w trasie poniżej piątki schodzi, po mieście może troszkę ponad 5 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zapalenia rezerwy przejeżdżam minimum 750km. 800km to standard a nawet dochodzi do 860km.

 

bad powiedz mi na jakich trasach Ty jeździsz, że jesteś w stanie tyle przejechać i tak mało ci pali?

Moj rekord to 4,5l ale była to jazda nad morze i z powrotem.

Latem auto pali mi 5-5.5l, teraz zimą grubo ponad 6, ale łudzę się nadzieją że to normalnie. Ja przyznam się że często wyjeżdzam autem na krótkie odcinki np. 5km i to może być główna przyczyna tego, że nie schodzę poniżej 5l (nie kręcę też samochodu max 2500 obr), ale zastanawia mnie jak trzeba jeździć żeby palił poniżej 5 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

 

Stałem się niby szczęśliwym posiadaczem Corsy , silnik 1.3 CDTI diesel, przebieg ok 120 tys i mam problem ze spalaniem, głównie śmigam do pracy, w jedną stronę mam ok 10 km, po przejechaniu 290 km zostało mi już tylko pół baku paliwa, dodam, że staram się jeździć ekonomicznie, zmiana biegów przy 1900 - 2200 obrotów, hamowanie silnikiem, dynamiczne przyspieszanie ale nie pedał w dechę. Tak patrząc na wyniki innych to moje spalanie jest wyjątkowo wysokie... macie może jakiś pomysł co z tym zrobić? Jak sprawdzić co się stało? Dodam też, że kompletnie nie znam się na autach :)

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatankuj do pelna i jedz do rezerwy ,wskaznik nie jest taki miarodajny ale jak przebiegi krotkie to spalic musi .Wlasnie przyspieszanie dynamiczne czyli pedal do spodu daje nizsze chwilowe zuzycie tak wiec zeby ruszyc trzeba przycisnac trzeba obrotow

bo jak sa obroty jest cisnienie doladowania i jest moment

 

lub masz egr zablokowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do momentu zapalenia rezerwy robię jakieś minimum 600 km. Czytałem, że ludzie wychodzą na tym etapie tak na 750 minimum. Co to znaczy, że egr może być zablokowany? Czy samemu mogę go odblokować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dobrze, ale nie :)


zaswieca sie podczas jazdy kontrolka samochodu z kluczem?

Właśnie dzisiaj zaświeciła się kontrolka, o której piszesz. Czyli egr zabrudzony i trzeba go wyczyścić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zablokowany

 

najprawdopodobnie to egr

 

bo moze byc jeszcze blad swiec

 

lub przeplywomierza

 

wiec komp i diagnostyka jak bedzie p0400 to egr

Edytowane przez mati11294
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności