Skocz do zawartości
Gość Anonymous

trzaski w radyjku tylko przy włączonym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

przedewszystkim witam wszystkich.

...a więc,moja kobieta ma astre z 2005, ma tam radyjko intek m-110 plus i antenką BNU735 moc 100w o długości 105cm. chodzi o to ,że w astrze ten zestaw trzaska i "pierdzi" ale tylko przy włączonym silniku,a najbardziej podczas jazdy i nie da rady tego dostroić... u mnie w fordzie ten zestawik idzie idealnie,żadnych trzasków itd, sygnał dolatuje nawet dobrze do Jastarni i Chałupach(z Gdyni).. czy astry mają coś takiego w elektryce że są aż takie zakłócenia? można to jakoś zlikwidować??

Poprawiłam ort/Tajga75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mariusz774, sprobuj podlaczyc radyjko bezposrednio pod aku a nie pod zapalniczke.z tego co wiem to ople sa obojetne na zaklócenia gorzej z renowkami tam to sa cyrki :?

Tu również/Tajga75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

..ja to znowu słyszałem,że astry mają tak z tymi trzaskami :? ale wytestuje opcje "z aku" ...a są jakieś inne opcje? bo samochód jest firmowy i nie zabardzo można ciągnąć innej wiązki kabla :wesoly:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ma tam radyjko intek m-110 plus i antenką BNU735 moc 100w o długości 105cm.

100 W w CB :? Wiesz że przekraczasz normę 25 razy :wesoly::roll::(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[ Dodano: Wto Wrz 25, 2007 17:56 ]

http://www.canex.pl/index1.php?page=bnu735

dokładnie ta antenka

Tylko że w antenie ważniejszy jest zysk mierzony w dBi bo radyjko dostarcza około 4W mocy.

A wracając do tematu zasada podstawowa, to napięcie bezpośrednio z akumulatora. Czy ten intek ma ANL ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

huri khan, raczej nie ma ,to zwykłe radyjko jest...kabel, grucha, wtyczka i 40 kan.http://www.canex.pl/index1.php?page=10011 toto jest :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włącz radyjko bez anteny i zobacz czy trzaska (tylko nie za długo bo możesz spalić radyjko), jeżeli tak to trzeba będzie założyć jakiś filtr przeciwzakłóceniowy na zasilanie (dławik szeregowo oraz zablokować kondensatorem do masy samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mariusz774, ale chyba stroiles antenke czy nie

:?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

mariusz774, ale chyba stroiles antenke czy nie

:) hehe.. jasne ze tak zeusmobil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Rozwiazania sa Dwa ... albo Filtr przeciwzakłóceniowy , albo bezpośrednio do AKU ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

nie zabardzo znam sie na tych filtrach... możecie mi jakiś polecić np. z allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mariusz774, po co z allegro,kupisz i kicha.Podjedz do sklepu-serwisu CB i mozesz za parenascie zł kupic i wpiąc sie filtrem do alternatora lub druga opcja w kabel czerwony od zasilania. Mozliwe,ze szczotki w altku tak zakłócają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Prosta sprawa, musisz zamontować filtr przeciwzakłóceniowy na kabelku (plusie +) zasilającym CB Radio i powinno być po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

kolego podłącz radio bez anteny i głośnością podjedz na maksa, SQ na zero tak radio może grac całe dnie, nic nie spalisz, ani nie uszkodzisz radia ale nie możesz wciskać mikrofonu (nadawania) bez wkręconej anteny. Jeżeli na odsłuchu dalej będziesz słyszał silnik w radiu, to spróbuj pociągnąć kabel prosto od akumulatora, tylko nie zapomnij o tym, żeby był bezpiecznik na tym kablu 2A(ampery). Jeżeli tego nie będzie słychać (alternatora), to niestety, ale jeżeli będziesz miał możliwość zmiany anteny na stałe, to zmień. Jest taka zasada (która w sklepie ci nie powiedzą), że anteny na magnes niestety ale są bardzo podatne na zakłócenia z zewnątrz, czyli (alternatory, komputery w aucie, silniki wycieraczek itp.), bo to co mi sie wydaje, to niestety te zakłócenia nie idą po zasilaniu, ale idą po antenie. Filtry nic ci w tedy nie pomogą i to będzie tylko wyrzucenie kasy w błoto, a podstawa to jest usuniecie przyczyny a nie leczenie skutków. Pozdrawiam

Używaj proszę znaków interpunkcyjnych/Tajga75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Podepne sie pod temat. Mam pytanko jak to jest z szumami w radiu CB czy w aucie z silnikiem diesla beda one wieksze niz w benzynie? i czy tti 770 ma filterek przeciwzakloceniowy tak jak tti 880?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej_m55

w moim radiu nie ma ASC (automatyczna blokada szumów) jak i większość radyjek

czy jest coś co można wmontować do radyjka i zastąpić to nieszczęsne ASC :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

andrzej_m55 napisał:

w moim radiu nie ma ASC (automatyczna blokada szumów) jak i większość radyjek

czy jest coś co można wmontować do radyjka i zastąpić to nieszczęsne ASC

Zainstalowanie ASC wymaga ingerencji w układy radia a więc wymaga doświadczenia. Nie słyszałem aby ktoś to robił zwłaszcza, że fabryczne ASC w niektórych radiostacjach wymaga poprawek.

Natomiast w Twoim radiu, w/g mnie bardziej dotkliwym jest brak RF-Gaina.

Gary

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej_m55

Gary, jest tak napisane

10-cio punktowy S/RF -meter sygnalizuje moc odbieranego sygnału (odS0 do S9 +30) w czasie odbioru oraz moc nadawania (0-4W) w czasie nadawania

jest jeszcze coś takiego (ESP jest to elektroniczny procesor modulacji ) i tu jest mniej szumów .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ale Andrzejku piszesz o paramatrach radia i to jest znane. Ja nastomiast piszę czego w tym radiu brak a co ma też wpływ na odsłuch. RF-gain to taka gałka do regulacji czułości radia szczególnie przydatna funkcja w mieście( i nie tylko) Jak radio za dużo szumi to skręcasz RFG do granicy szumów i masz spoko w aucie. Zasięg się zmiajsza, szumów mniej bo słyszysz jedynie radiostację silne.

Nie chcę Ciebie martwić ale to radio nie jest najlepszym wyborem a w tej cenie jest znacznie więcej możliwości.

Zreszta zależy do czego radio potrzebujesz, bo jak antymisiek to ujdzie, chociaż lepszym rozwiazaniem jest znacznie tańszy Uniden520XL. Generalnie chodzi o to aby radio nie przeszkadzało w czasie jazdy szumem i gwizdami i jeszcze innymi zjawiskami akustycznymi, no ale cena radiostacji spełniajączych takie wymagania zaczyna się od 500,-

Przykładem takiego radia zapewniającego ciszę i komfort jest President Walker ale nie tylko.

Pozdrawiam

Gary

O antenie nie piszę bo pisałem w innym wątku a musiałbym wnikać w teorię właściwości nadawczo odbiorczych anten a to rozległy temat.

Ponawiam jednak twierdzenie: SWR nie ma wpływu na odbiór i nadawania radia co najwyżej może, ale nie musi, być przyczyną problemów z końcówką mocy radiostacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi