Skocz do zawartości
cezariusz11

Wymiana licznika Agila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam pytanie czy można zamienić licznik bez obrotomierza na z obrotomierzem w Agili? czy poprostu przekłada się i działa, czy to bardziej skomplikowany zabieg?

pozdrawiam C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączam się pod to pytanie ,gdyż również interesuje mnie taka podmianka. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy ponawiam pytanie dotyczące licznika , czy można wymienić bez problemów czy potrzeba robić jakieś komputerowe czary mary?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dziś wymieniłam licznik bez obrotomierza ( 1.0 2002r. ) na taki z obrotomierzem ( 1.2 2003r. ) i działa bez problemu, tylko mam problem z kontrolką ABS bo się sieci razem z kontrolką płynu hamulcowego ( w mojej agili nie ma ABS ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciesze się że ktoś przetarł ten szlak z licznikiem :)

Moja Agilka jest z 2000r. czyli jest prawdopodobieństwo ,że te zegary mi podejdą ?

Oraz kolejne pytanko jaki przebieg zostaje obecny czy z zakupionych zegarów ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Podjąłem się takowego przedsięwzięcia jak założenie zegarów z obrotomierzem i wszystko działa cacy.

Obroty wskazują idealnie licznik nie przekłamuje pali się tylko kontrolka od abs, ale w wolnej chwili poprostu wyjmę żarówkę aby nie kuła w oczy.

aa co ważne przebieg zostaje z nowych zegarów ... co jest mało pocieszające ,bo lubiłem patrzeć jak mi się km nabijają i być dumnym z tak bezawaryjnego auta

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem w moim wymienić i z mizernym skutkiem.

Mam model 1.0 z 2002 roku gdzie pomiar prędkości podobno idzie z czujnika ABS z prawego koła, a w roczniki 2000/2001 miały pomiar prędkości z impulsatora w skrzyni biegów.

Skutek taki - spróbowałem najpierw od rocznika 2001 - absurdalny wynik prędkościomierza - wskazanie odbywało się x 2,5. Czyli jechałem ponad 20 km/h a pokazywał koło 60 km/h :-)

Model zegarów - 09-210-902 34100-84EG - nie działa.

Zakupiłem od 2003 - 09-204-706 34100-8EA - taka sama reakcja - zawyżanie prędkości, obrotomierz pokazuje w miarę prawidłowo.

Może ktoś jest rozeznany w temacie , poda mi który typ licznika będzie odpowiedni ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi