Skocz do zawartości

błąd P0400-5A


krisi3

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy, że coś było nie halo i trzeba się temu przyjrzeć bo może się zapalić na stałe. A numer błędu pokaże czemu się przyjrzeć.

Edytowane przez radmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wróciłem do punktu wyjścia po trzech dniach jazdy od przeczyszczenia zaworu,przepustnicy,rurki łączącej egr-a z zespołem przepustnicy oraz map sensora wykasowaniu błędu dzisiaj jadąc po około pięciu minutach jazdy zgasiłem silnik na przejeździe kolejowym i przy odpaleniu patrzę a tu znowu wywaliło błąd P0400-5A kontynuowałem jazdę dalej auto jedzie normalnie wyłączam silnik godzinka na zakupach i powrót do domu po odpaleniu do kolekcji zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika auto jedzie bez problemu docieram do domu podpinam kompa i P0400 - Rozpoznany zbyt słaby przepływ recyrkulacji gazu wydechowego (5A)- Nie występuje,ręce opadają panowie jakieś sugestie co jeszcze może być nie tak mam obawy co do egr-a kolega wyżej pisał że cyt- Ma wystawać ok. 1cm ma płynnie chodzić i nie zacinać się.Mój wystaje ok 1 cm ale jak go przechylę do pozycji pionowej to iglica wpada do środka i wystaje około 4,5 mm czy ta iglica ma tak luźno latać.Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wróciłem do punktu wyjścia po trzech dniach jazdy od przeczyszczenia zaworu,przepustnicy,rurki łączącej egr-a z zespołem przepustnicy oraz map sensora wykasowaniu błędu dzisiaj jadąc po około pięciu minutach jazdy zgasiłem silnik na przejeździe kolejowym i przy odpaleniu patrzę a tu znowu wywaliło błąd P0400-5A kontynuowałem jazdę dalej auto jedzie normalnie wyłączam silnik godzinka na zakupach i powrót do domu po odpaleniu do kolekcji zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika auto jedzie bez problemu docieram do domu podpinam kompa i P0400 - Rozpoznany zbyt słaby przepływ recyrkulacji gazu wydechowego (5A)- Nie występuje,ręce opadają panowie jakieś sugestie co jeszcze może być nie tak mam obawy co do egr-a kolega wyżej pisał że cyt- Ma wystawać ok. 1cm ma płynnie chodzić i nie zacinać się.Mój wystaje ok 1 cm ale jak go przechylę do pozycji pionowej to iglica wpada do środka i wystaje około 4,5 mm czy ta iglica ma tak luźno latać.Pozdro.

 

Apropo części elektrycznej EGR ( to ona jest najczęściej winna zamuleniu )

 

http://forum.opel24.com/topic/48073-Drgania-wibracje-silnika-i-kabiny/page__view__findpost__p__419174

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iglica ma chodzić płynnie. Naciskasz i wchodzi do środka delikatnie. Opór stawia jej sprężynka taka jak długopisie. Można to wszystko rozebrać i przeczyścić. Iglica nie może sama wyskakiwać, cały czas sprężynuje.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi oto że nic nie zamula auto jeździ bez problemu nawet 60 km temu wypaliło mi DPF-a i to na maxa bo nasycenie mam 26% czyli w tych trzech dniach o których pisałem wyżej.Myślę że to wina tej iglicy.Czyli co mam wywiercić z tyłu otwór o średnicy Φ3 i zajrzeć do środka EGR-a? a tak wpadłem na pomysł czy zamiast wiercić otwór nie lepiej w moim przypadku złapać go za iglicę oczywiście za pomocą imadła i szczęk aluminiowych uderzyć w korpus tylko czy to dobry pomysł?.Dzięki dla kolegi tadekfo za cenne info.A może ktoś z kolegów podpowie co jest w środku EGR-a chodzi oczywiście o mechanizm.Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A otworzyłeś PDF z linku który Ci podałem ? Przecież tam są zdjęcia co jest w środku. I za nic nie ciągnij. Zrób dziurkę w plastiku, walnij młotkiem przez dobry, twardy wybijak i wszystko wyjdzie ze środka. Sam mam to już za sobą, naprawdę nic wielkiego.

 

Iglica tak ma chodzić

 

http://www.youtube.com/watch?v=G0iWAI1dDOc

Edytowane przez radmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki przepraszam dla kolegi radmax nie zauważyłem tego linku bo zbiłeś mnie z tropu tym zamuleniem no i mnie zamuliło,ale ten link uświadamia mnie że w moim egr-ku iglica tak nie pracuje dzięki.Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No Panowie wielkie dzięki,po rozebraniu EGR-a od strony elektromagnesu i przeczyszczeniu auto jeździ jak złoto.Jak znajdę chwilę wkleję manuala odnośnie czyszczenia.Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze i niech tak zostanie. Ja w sobotę też pogrzebałem w EGR. Zaślepiłem go częściowo rok temu i muszę przyznać, że w sam raz się za niego wziąłem bo było już co czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności