Skocz do zawartości

Nie działa wentylator chłodnicy


Gość Joziek20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joziek20

Witam

Nie działa mi wentylator chłodnicy w mojej astrze f. Tzn na zegarach temperatura jest pokazywana w zależności od sytuacji (ostatnio miałem 100st w korku!!) ale wentylator się nie włącza. Bezpieczniki i sam wentylator jest ok bo sprawdzałem go po spięciu na krótko i kręci. Czy wina leży po stronie czujnika temperatury? Jeśli tak to gdzie on się znajduje? mam astre f 1.6 8v z 95r o oznaczeniu silnika bodajże X16SZR. Prosiłbym o jakieś zdjęcie gdzie dokładnie się ona znajduje.

Pozdrawiam

Edytowane przez Joziek20

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość metys235

kolego sprawdź sobie także bezpiecznik bo może szukasz głęboko a awaria jest banalna:) sam tak miałem więc z tąd moja sugestia:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Joziek20

Witam ponownie wszystkich.

 

Jestem świeżo po wymianie czujnika lecz napotkałem kolejny problem. Mianowicie po wymianie czujnika wentylator włącza się na starcie tzn już po przekręceniu kluczyka na zapłon :neutral: po odpaleniu auta również wentylator pracuje na pełnych obrotach nie ważne czy jest ciepły czy zimny silnik i dopiero gaśnie po zgaszeniu auta.

 

Ktoś zna jakąś przyczynę czemu tak się moze dziać? I co nalezy sprawdzić? :zalamany:

Co do bezpieczników to wszystkie są dobre bo sprawdzałem przed wymianą.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość metys235

sprawdź czujnik miernikiem czy prąd przechodzi przez niego jak jest zimny. jeśli tak to masz walnięty ten czujnik. bo pracuje tak jakby był podłączony na krótko:(

Edytowane przez metys235
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Joziek20

Czujnik wstawiłem nówkę wiec raczej jest sprawny.

Znalazłem gdzieś na forach że to może być wina przekaźników bo któryś od wentylatora nie odbija. Jakby ktoś mógł mi coś więcej powiedzieć na ten temat to byłbym bardzo wdzięczny ponieważ na elektryce to ja się niestety nie znam :zawstydzony:

Tzn chodzi mi oto jak je sprawdzić i który to który.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Joziek20

Witam ponownie.

Znajomy mi powiedział że przyczyną mojego problemu z wentylatorem może być brak 1 biegu włączania się regulacji obrotów wiatraka. Ktoś wie jak to sprawdzić? Nie mam zielonego pojęcia o czym mówił :neutral:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość metys235

faktycznie może tak być. 1szy bieg powinien się włączać na wolnych obrotach np. w korku i przy niższych temperaturach silnika czyli w okolicy 85-90 stopni i dopiero przy temp powyżej 90 powinien załączyć się drugi bieg na wysokich obrotach aby szybciej chłodzić silnik. w sumie to nie wiem jak to sprawdzić ale prawdopodobnie na krótko w kostce trzeba sprawdzać. kiedyś w seacie kolega mi tak sprawdzał więc może tak spróbuj;) chyba tylko tak można to sprawdzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności