Skocz do zawartości

Antena CB???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

ELO_WARIAT, jeżeli chciałbym zakupić 1,50m to bym znów kupił Sirio ML-145, ale tak jak napisałem chcę krótszą i tylko mnie interesuje antena do 1m długości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A czytałeś wyżej, że kolega szuka anteny do 1m ? Indiana jest dłuższa i nie jest helikalna - najlepiej nadaje się na stały montaż do aut mających fabryczne anteny z przodu auta (np. Ford) podobnie zresztą jak Vermont. Nie zmienia to jednak faktu, że najlepsze osiągi dorównujące standardowym antenom o długości ok 150cm ma niespełna metrowa helikalna Gamma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bad, napisałeś wcześniej, że zamontowałeś antenę w miejsce anteny radiowej. A gdzie masz teraz antenę radiową?? :wink: Bo jak nie masz wogóle to u mnie odpada narzeczona by mnie zabiła za brak radia :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

antenka zakupiona dzięki za propozycje i pomoc w doborze. Zakupiłem Wilsona Little Willa i musze powiedzieć, że po pierwszym tygodniu użytkownaia jest z niej bardzo zadowolony :wesoly::wink::)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Przy Zakupie anteny podobnie jak przy kupnie radia, ważny jest budżet którym dysponujemy.

Pamiętajmy że to w 80% jakość i ‘moc’ anteny stanowi o zasięgu radia. Także nie warto

oszczędzać, tym bardziej że antena w porównaniu do radia (chodzi o anteny mobilne) jest dużo tańsza, i te z wyższej półki możemy mieć w granicach 150-250 pln (dane na początek roku 2009) . Wybierając antenę tak naprawdę najważniejszym parametrem jest jej długość, jak to lubią mawiać kobiety, DŁUGOŚCI NIE ZASTĄPI NIC! ☺ i słusznie bo długa antena to większy zasięg. Oczywiście są anteny krótsze które zapewniają dobry zasięg odbioru, nawet 20km przy antenie o długości ok. 1m (oczywiście mówię tu o gamma 90, jako najlepiej łapiącej antenie do 1metra długości) jednak jeśli chodzi o nadawanie jest już ograniczona.

Kupując antenę, warto więc wybrać możliwie najdłuższą, dobry zasięg odbioru i nadawania

zapewniają już anteny o długości ok. 1,5 metra (słynne serie ml 145), ale jak już pisałem im więcej tym lepiej. Warto również zasięgnąć opinii na naszym forum (CB-FORUM.PL) nasi

pasjonaci na pewno polecą coś sprawdzonego i pewnego. Powiedzą jakich anten unikać, jak za tanie pieniądze kupić antenę o właściwościach anteny za duŜe pieniądze, czyli pomogą uniknąć opłaty za tzw. markę.

 

Poprawiłam post/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wybór anteny faktycznie jest omówiony, ale czasem wybór musi być brany pod uwagę razem z ograniczeniami montażowymi.

 

Mam Combo i niski garaż. W tej chwili mam antenę radiową na dachu w standardowym miejscu nad przednią szybą. Ale muszę mieć krótki bacik (nie śmiać się - piszę o antenie :wesoly: ), bo przy dłuższym już zawadzam o wrota garażowe przy wjeżdżaniu.

 

Combo ma fajną półkę nad głową kierowcy gdzie by mi pasowało radyjko. Tylko grucha by zwisała na jakimś haczyku.

Chciałbym kupić CB radio, ale mam kłopot z anteną. Jaką kupić i gdzie zamontować?

Coś nie mam ochoty na odklejanie magnesu przy wjeżdżaniu codziennie do garażu. Myślałem o tym, żeby zamontować antenę na stałe w zderzaku na rogu z tyłu samochodu. Wówczas bat o długości około 1,5 metra skończy się niewiele powyżej dachu. A jakby był za wysoko to kupię antenę metrową. Żeby mi się nie bujała nadmiernie i nie obijała tylnej klapy to ją przyłapię jakimś klipsem.

Tylko czy to będzie działać? Najlepiej antenę montować na środku dachu. Ale w Combo to porażka. Nie dam rady ze względu na garaż. Czy jest sens zamontować tak jak sobie upatrzyłem z tyłu na zderzaku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności