Skocz do zawartości
Gość zokolic

OPEL Katett 1.4 - OLEJ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zokolic

Jaki olej mam wlać ?

Mineralny, czy pólsyntetyk ?

Silnik zastuka jak jest zimny, co świadczy ,że nie trzyma ciśnienia na wale.

Po odpaleniu stuk natychmiast milknie i nawet przy ostej jezdzie nic nie zastuka.

Stąd moje pytanie, olej mineralny jest gęstrzy, może w ten sposób utrzyma ciśnienie ?

Przecież ten silnik ma określoną magistralę olejową, mam przejechane 190 tysięcy - nic nie było kręcone, bo jezdził nim od nowego mój dziadek.

Wymieniłbym mu panewki na nowe, bo pewnie w tym rzecz, przecież to jest roboty na 2h , tylko nie bardzo mam gdzie, a jeszcze nie jest za ciepło by leżeć na ziemi.

Czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zokolic

Dobrze, dobrze. To już wiem, tez mi odkrycie. tylko pytam się użytkowików tego silnika o konkret, czy ktoś się oby na tym "nie przejechał"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez marekswiatek
      Wykreciłem wtrysk w celu jego przeczyszczenia po zamontowaniu samochod nie odpala tylko go zalewa po przekreceniu stacyjka rozrusznika w gardzieli zbira sie duza ilosc paliwa prosiłbym o zdjecia jak te oringi dokładnie przychodza na ten wtrysk albo co sknociłem
    • Przez kubas
      Witam!
      Coś stuka w silniku, najpierw stukało tylko na zimnym gdy się nagrzał przestawało. Teraz stuka cały czas.
      Czy to mogą stukać popychacze zaworów? Na uruchomionym silniku odkręciłem korek wlewu oleju i nie widać żeby na wałku rozrządu był olej.
      Olej w silniku zalany na nowy!!
    • Przez Pan Kadzik
      Cześć.

Silnik C 14 NZ, benzyna. Wtryskiwacz jest suchy-benzyna nie dociera do samego wtryskiwacza. Po wlaniu zakrętki benzyny w gardziel-odpala bez problemu. Na gazie pali normalnie.

Pompka paliwa sprawdzona, filtr wymieniony, paliwo dociera do gaźnika (patrz zdjęcie poz. 2) - po odłączeniu węża i włączeniu zapłonu sika aż miło.

Wykręciłem coś co było przykręcone tlyko przez jedną śrubę ( poz. 1 na zdjęciu) - co to jest i do czego służy. ten element też był suchy.

Co to za element zaznaczony cyfrą 3? Gdzie szukać usterki? Paliwo dociera do gaźnika, ale ginie gdzieś w środku? Może trzeba cały układ (gaźnik) jakoś odpowietrzyć? Gaźnik był odkręcany przy okazji wymiany uszczelki pod głowicą i po tej czynności przestał palić na benzynie, tzn paliwo przestało dochodzić do gardzieli.

Ktoś pomoże?

Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.