Skocz do zawartości

'Tuning' reflektorów


Rekomendowane odpowiedzi

O kurde, aż jestem zmuszony temat odświeżyć. Właśnie ostatnio też przeglądając jakieś foty Kadetta widziałem, że ma pomalowaną też dolną jakby podstawę tego odbłyśnika... Chyba znów je rozbiorę i pomaluje, bo średnio szczerze i tak to wyszło - myślałem że będzie lepiej, ale to jak rozwiąże teraźniejsze problemy bo to jest pierdółka B)

Edytowane przez WWR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też bardzo podoba mi się taki efekt i przymierzam się do jego uzyskania, ale nie bardzo mogę skumać o co chodzi z tym oddzieleniem szkła od lustra, tymbardziej, że nie mogę znaleźć tam żadnego szkła. :confused: Możecie się śmiać, ale prosiłbym o wytłumaczenie o co chodzi, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro to odbłyśnik do którego mocujesz żarówke od komory silnika zazwyczaj, potem zrobię fotki i tu wstawię by Ci to bardziej zobrazować :)

 

Natomiast szkło to tak jak widać, obudowa reflektora z przodu tak jak patrzysz. W Kadettach niestety jest tak że jest to sklejone na silikon - wrzucasz do pieca na 90st. na chwilę i sprawdzasz co jakiś czas czy ten silikon się rozgrzał a potem delikatnie próbujesz to oddzielić. Ja u siebie zrobiłem błąd bo za mocno śrubokrętem dźwignąłem odbłyśnik od szkła i zrobiły mi się dwa takie miejsca gdzie zrobił się odprysk, ale to nie widoczne więc się nie martwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szkło to ta lampa z przodu? Haha i o co tyle krzyku :) Fakt, że ze szkłem nie ma to wiele wspólnego, przynajmnije u mnie. Wygląda to na tworzywo sztuczne dlatego tak pytam jak idiota :). A co do samego malowania, to maluje się tylko obrzeża? Bezpośrednio na odbłyśnik? Jak byś mógł te fotki dać to bym był wdzięczny bo trasznie mi się podoba taki efekt, który pokazałeś na pierwszym zdjęciu w temacie:) Chcę to zrobić ale nie chcę nic spartaczyć, bo zaraz jeszcze lampy będę musiał wymieniać, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki dodam po południu, wczoraj nie miałem czasu zrobić a właśnie znów je rozebrałem i pomalowałem ten półksiężyc, myślę też by maznąć górny, ale nie wiem czy wtedy będzie reflektor tak samo dawał światło jak dawał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hakirim

Jeżeli jeszcze go nie złożyłeś to pokaż fotki jak to wygląda bez szkła, a jeżeli już złożyłeś to jakieś fotki z kilku perspektyw. :) Chcę być pewien jak to wygląda, bo później już odwrotu nie będzie.:) Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności