Skocz do zawartości

Sintra 2.2 B+LPG cięzko odpala


Gość marcelo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maniek1986

dzisiaj dla odmiany wzialem auto ojca aby je przetestowac,

na benzynie odpalil ale zaraz zgasl, na gazie odpalil normalnie

dojechalem do pracy zagrzalem go zgasilem, na gazie odpala za kazdym razem na benzynie w goole

po przelaczeniu z gazu na benzyne raz dziala, a raz w kilka sekund gasnie

 

edit:

i wracajac z pracy przejechalem ze 2km

zajechalem na myjnie, zgasilem umylem i juz nie moglem zapalic, zepchnac ciezko

to na jedynke i stacyjka go poszarpałem na bok, stanalem i hmm zapalil

Czyzby jednak czujnik walu? Na szarpanego sie dobrze ustawil i odpalil?

 

edit2:

na bennzynie nie odpala, ledwie zalapuje odrazu gasnie

natomiast na zimnym na gazie odpala i tak zostawiam auto i po jakich 5 minutach gaśnie

Edytowane przez Maniek1986

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
Gość Maniek1986

opel sintra 2.2 gaz 2 generacja brc runda 13342342 :P

nie moge dojsc do ladu z tym autema ojca i stoi kolejny dzien.

Na benzynie nie pali za bardzo. Na gazie w ogole przy takiej temp bo chyba reduktor zamarza,

ale hm dzisiaj np odpalilem na paliwie i chodzi i odrazu da sie przerzucic na gaz wiec chyba jednak to

nie zamarzniety reduktor. Dodatkowe wnioski w ogole nie zapala sie check - zarowka sie spalila albo bog wie co.

jednak wnioski dalsze takie, na paliwie w sumie odpala i chodzi dosc ladnie do domentu az ze nie zagrzeje do 40 stopni wtedy gasnie,

a dodatkowo powolutku wciskajac gaz na benzynie dochodzi do 4 tysiecy i dalej sie nie wkreca (tryb awaryjny?) ale jak na luzie odrazu depne gaz na maxa

to zaczyna sie dusic i odrazu gasnie. Jakies kolejne porady poza wepchnieciem do rowu i podpaleniem?

wymienione: przewody, świece, czujnik wału czujnik temperatury, pompa paliwa i filtr paliwa

Edytowane przez Maniek1986

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Widzę, że temat stary, ale może mi pomożecie. Mam podobny problem z jedną różnicą. Otóż, w mojej sinterce (2.2 pb+lpg) silnik za zimnym ciężko odpala, muszę kilka razy zakręcić. Jak już odpali za 4-5 razem to nie można dodać gazu, bo gaśnie. Zachowuje się jakby był zalany. Ale jak już silnik jest ciepły to odpala bez problemu. Nadmienię, że silnik mogę uruchomić tylko na benzynie (instalacja STAG4).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia czy są jakieś błędy w sterowniku. Bardzo proste do wykonania nawet dla laika. Opis znajdziesz np tu http://forum.opel24.com/topic/68322-check-engine-przy-120-kmh-i-wiecej/

Powinnaś zmierzyć też ciśnienie na listwie paliwowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA - zdarza się że w zbiorniku paliwa jest nieszczelny przewód zasilający i wtedy paliwo wraca do zbiornika, na listwie wtryskowej nie ma ciśnienia, i autko nie chce odpalić. Dlatego Kacper pisał o ciśnieniu na listwie, z droższych opcji pompa paliwa pada, bo wtryski by się tak samo zachowywały na ciepłym i zimnym motorku.

Jeszcze jedno - dla wyjaśnienia - zimny pali za 4-5 obrotem wału czy 4-5 próbą odpalenia.

Świece i kable czy były wymienione, centralka Stag ma możliwość odpalenia awaryjnego na gazie - sprawdziłbym też ustawienia u gazownika LPG (czasami błędy od gazu powodują problemy z PB).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, niedawno wymieniałam filterek paliwa więc może tam jest nieszczelność, sprawdzę. Ciśnienie na listwie też sprawdzę jak tylko mój mechanior będzie miał czas. Odpala za 4-5 próbą odpalenia. Za 1-3 razem rozrusznik zakręci i już prawie łapie. Świece i kable wymienione, a ustawienia u gazownika były nawet nie dawno sprawdzane, bo wymieniałam listwę LPG i nie było żadnych błędów. Dzięki za wszelkie sugestie, na pewno wszystko sprawdzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce zaznaczyłem zaworek paliwa na listwie.

Podnieś maskę zakręć rozrusznikiem, a następnie odkręć tą czarną nakrętkę i wduś zaworek. Powinno trysnąć paliwo.

( sprawdź gdy silnik będzie zimny i nie chce zaskoczyć )

 

zaworek_paliwa_na_listwie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności