Skocz do zawartości

Sintra 2.2 B+LPG cięzko odpala


Gość marcelo

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobny problem po wymianie pompy podejrzewam ze winna jest pompa. Jak jest na rezerwie trzeba troche pokręcić żeby zapaliła ale wystarczy dolac paliwa do 1/4 wskaznika i pali normalnie. można wyjezdzic cały zbiornik do konca i nie bedzie przerywać czy szarpac ale do odpalania musi byc minimum na 1/4. Na oryginalnej pompce nie bylo problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Aga.Wałcz

zetoxxx w sinterce zawsze jest minimum 1/2 baku i benzyny i gazu. Nigdy nie doprowadzam do tego żeby było zbyt mało paliwa. Pompa paliwo podaje i paliwo nie schodzi.

 

Spinacz i sprawdź sama co z tymi błędami
możesz jaśniej? Chodzi o spinacza. Jestem kobietą i na dokładkę blondynką :rotfl: .

rafalgrzegorz dzięki za na pewno skorzystam. Mam sinterkę 2 i pół roku, ale dopiero w tym roku robi mi takie psikusy. Mówię do męża, że to jego wina bo przez 6 m-cy co weekend dojeżdżał 500 km na szkolenie. To swoje bidulka wycierpiała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jaśniej? Chodzi o spinacza. Jestem kobietą i na dokładkę blondynką :rotfl: .

rafalgrzegorz dzięki za na pewno skorzystam. Mam sinterkę 2 i pół roku, ale dopiero w tym roku robi mi takie psikusy. Mówię do męża, że to jego wina bo przez 6 m-cy co weekend dojeżdżał 500 km na szkolenie. To swoje bidulka wycierpiała.

Wiesz jak nie jesteś pewna , a masz dobrego mechanika to jemu zleć - na spinacz odczytanie błędów jest w tematach ogólnych.

Sinterka jest dość wytrzymałym samochodzikiem więc 500 km to pestka dla niej (autko dla amerykanów przez nich wymyślone).

Ja mniej więcej tyle robiłem w tym roku dojeżdżając do pracy i wcale nie byłem zmęczony po podróży.

Damy radę też i z twoją sinterką ale jest jeden warunek - obsługę musi robić dobry, zaufany mechanik który myśli przy robocie a nie wymieniacz części. Najwięcej sintr zepsuli mechanicy.

Dlatego powstało to forum i tu rozwiązujemy problemy żeby czasami podsunąć pomysł właśnie mechanikom (albo robimy sami).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jaśniej? Chodzi o spinacza. Jestem kobietą i na dokładkę blondynką

Nawet blondynka da radę

 

zwierasz piny 5 i 6 tak jak na fotce

post-40459-0-17703300-1376643839.jpg

włączasz zapłon i liczysz błyśnięcia kontrolki silnika.

Opis kodów masz np tu http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aga.Wałcz

No i wszystko już jasne. Check już się nie świeci, poluzowana kostka od czujnika wałka. Po sprawdzeniu ponownym 0 błędów. :rotfl: Wczoraj byliśmy z sinterką u porządnego gazownika.Podłączył pod kompa, posprawdzał. Wszystko w porządku, ale kazaliśmy podwyższyć temperaturę przełączania na gaz, teraz 32 stopnie, oraz obroty z 600 na 1200, bo tak było wcześniej i nic się nie działo. I moje kochane auteczko pali od strzała. :jupi: Wszystkim bardzo dziękuję za cenne rady i wszelką pomoc. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Sinterkowiczów. Po wymianie pompy paliwa miałem podobnie jak ZETOXX, mianowicie minimum 1/4 paliwa w zbiorniku, żeby autko odpalało za pierwszym razem. Po prawie roku było coraz gorzej i nie pomagało utrzymywanie poziomu paliwa grubo ponad rezerwę. Zasugerowałem się postami o uszczelnieniu lub wymianie wężyka paliwowego w zbiorniku paliwa łączącego pompę z wyjściem ze zbiornika. STRZAŁ w 10-TKĘ !!!

Wnioski: króciec pompy bez złączki tylko choinka, zdejmując przewód ze starej pompy musiałem się namęczyć i lekko podgrzać i po montażu nowej to połączenie nie było szczelne. Paliwo spływało do zbiornika. Po obcięciu ok. 5mm tego wężyka, nasunięciu głębiej na króciec i założeniu cienkiej opaski problem przestał istnieć. Auto dopala za pierwszym razem nawet na rezerwie. Pozdrawiam.

Edytowane przez Samanek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanko, dotyczące pompy paliwowej. W skrzynce w miejscu przekaźnika pompy mam napięcie od góry, od dołu brak. Sprawdzałem miernikiem przejście jest, nie wiem co może byc tego powodem, czyżby zwarcie w instalacji? Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności