Skocz do zawartości

Gumy pod tylne sprężyny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki mały problem. W moim Kadziu z tego co możecie zobaczyć na zdjęciach w galerii, tył jest trochę niżej niż przód. Przynajmniej Ja odnoszę takie wrażenie, aczkolwiek denerwuje mnie to troszkę a i auto dziwnie wygląda, choć podejrzewam że siedzi niżej przez butle lpg no i przez stare sprężyny. Myślałem nad sportowymi sprężynami, lecz mam kółka 13' co oznacza że do garażu to już sobie nie wjadę jak go obniże jeszcze na sprężynach. Dziadek mojego kolegi w Audi 80 podłożył gumy pod sprężyny, bo miał właśnie problemy z wjazdem do garażu (Nachlani budowniczy - ale tak było za komuny..) dlatego wpadłem na taki sam pomysł u siebie. Znalazłem na Allegro gumy za 12 zł od sztuki http://allegro.pl/guma-gumy-pod-sprezyne-lanos-bmw-vectra-astra-seat-i2308975438.html

 

Osobiście myślę, że to nie pogarsza jakoś specjalnie właściwości jezdnych auta. Jechałem z kumplem tą Audicą prawie 160 no i różnicy nie wyczułem, sam za kierownicą ze 130 na godzinę nią leciałem i autko prowadzi się jak normalne, ale wizualnie jest wyżej.

Teraz doradzcie mi co zrobić, bo te gumy to najtańsza opcja do tego auta, sprężyny to wydatek min. 100 - 150 zł a w tak stare auto nie chcę aż tyle kaski pakować bo nie wiem ile jeszcze nim pojeżdze, a jeden amortyzator mi puszcza olej i mam zamiar zamiast sprężyn, wymienić amortyzatory :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 mm to sporo . kiedyś też tak kombinowałem z krążkami blachy 8 mm i się okazało , że podstawy sprężyn są peknięte. Używki ze szrotu rozwiązały sprawę. Jeśli się skusisz , załatw sobie sporo drutu śr 2-3 mm najlepiej budowlanego i min w trzech miejscach stopniowo skręcaj nim sprężynę w imadle , bo zdjąć i założyć sprężynę , to dwie różne bajki :mrgreen:

Ps. Może po prostu pękły sprężynki

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niet, oglądałem i są w miare dobrym stanie, są po prostu już wybujane, materiał się nieco zmęczył, ale nie popękały :)

 

W sumie nie chodzi mi już o to w jakim stanie te sprężyny są, ale o to aby auto z tyłu było wyższe ;d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasnarloch1

z moim miałem ten sam problem ale po dokładnym zbadaniu sprawy okazało się, że mam obie sprężyny złamane. używki ze szrotu załatwiły sprawę i tył stoi delikatnie wyżej niż przód:) całkiem niedawno zauważyłem, że mam wygnite gniazdo sprężyny na podłużnicy i musiałem to wyspawać, więc jak już będziesz miał wszystko rozebrane obejrzyj dokładnie podłóżnice, również przy mocowaniu wahacza do podłużnicy bo tam kadetty niestety lubią przygnić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moim miałem ten sam problem ale po dokładnym zbadaniu sprawy okazało się, że mam obie sprężyny złamane. używki ze szrotu załatwiły sprawę i tył stoi delikatnie wyżej niż przód:) całkiem niedawno zauważyłem, że mam wygnite gniazdo sprężyny na podłużnicy i musiałem to wyspawać, więc jak już będziesz miał wszystko rozebrane obejrzyj dokładnie podłóżnice, również przy mocowaniu wahacza do podłużnicy bo tam kadetty niestety lubią przygnić...

 

Spokojnie, pod tym ostatnim wymienionym elementem, mam już sporą dziurę ;D

Niebawem oddam to gdzieś do po spawania, ale na razie się w miarę trzyma, po tym ostatnim mam zbieżność w stylu zmęczonego psa - \|/ więc dowiem się gdzie mi to porządnie zrobią, nazbieram kasy i to zrobię. Autko na razie stoi sobie spokojnie w garażu i tylko wieczorami czasem nim wyjeżdzam troszkę brutalniej przepalić, przedwczoraj trochę się zapomniałem i pociągnąłem go na 1 biegu do odcięcia, na szczęście na benzynie :wesoly:

 

ZAi9V.jpg

Edytowane przez WWR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomGSI

Wydaje mi sie że ten trzpień jest troszkę niski ;(

Z omegi jak chcesz mogę zmierzyć i ten środek jest o wiele wyzszy fakt ze podstawa nie jest tak wysoka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że ten trzpień jest troszkę niski ;(

Z omegi jak chcesz mogę zmierzyć i ten środek jest o wiele wyzszy fakt ze podstawa nie jest tak wysoka

 

Nie rozumiem za bardzo Cię, jak możesz to rozwiń :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności