Skocz do zawartości

Jakie tarcze hamulcowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grześku

Witam, bardzo bym prosił o poradę na temat tarcz hamulcowych. Posiadam Corse C 2000r, 1.2 16V. Wydaje mi się, że przydało by się w niej wymienić tarcze hamulcowe i kolcki na przodzie. Gdy przyhamowuje przy większej prędkości (120-130 km/h) czuje na pedale coś w stylu pulsowania. Może tarcze są już krzywe, trudno mi stwierdzić. Zresztą, podczas zmian opon na letnie, organoleptycznie stwierdziłem, że tarcze już się kończą. Jakie tarcze i klocki polecacie (coś w przystępnym stosunku ceny do jakości)? Jakie będą pasowały? Dodam, że mam ABS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zaglądałeś kiedyś do bębnów z tyłu ?;) pulsowanie pedału objawia sie zazwyczaj krzywymi tarczami / bebnami na tyle. Jak by to było z przodu nawalała by kierownica :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się, bo mam podobne objawy pulsowania przy hamowaniu z prawej strony. Ręczny jeszcze jest, wczoraj zajrzałem do przodu w celu wymiany klocków. Okazało się, że po roku (bo z rok temu zaglądałem celem sprawdzenia) mają grubość fabrycznie nowych :/ Żadnych luzów na zacisku, fakt lekko zapieczony, bo ledwo wcisnąłem go o 2-3 mm. Co mnie jedynie zdziwiło, to wymiar średnicy tarcz 236 mm, przez co klocki wystają po za tarczę i utworzył się na klockach taki rant, który zeszlifowałem delikatnie. Jednak wychodziło by na to, że to pulsowanie bardziej chyba pochodzi od tyłu. Jakieś sugestie co do producentów bębnów i szczęk? U mnie w mieście dostępne są szczęki firmy ABS, ale szczerze mówiąc o bębny jeszcze nie pytałem. Jeszcze mnie wkurza piszczenie z lewej strony, po jakimś czasie jak się chyba nagrzeją klocki, ale tylko przy skręcaniu. Myślałem, że zeszlifowanie rantu z klocków wystarczy, niestety nie pomogło. Blacha osłony nie trze, stawiam na klocki i niezbyt równą tarczę, jednak 2 x tarcza + 2 x bębny i szczęki, do tego sprężynki i regulatory, to już spory wydatek. Zastanawiam się nad zakupem używanych tarcz na szrocie i jeśli grubość pozwoli, przetoczeniu ich. Z tym że ceny "oryginalnych" (bo na szrocie to raczej gwarancji nie dadzą na to że to oryginalne tarcze) oscylują w zakresie cen nowych zamienników mniej znanych firm. Nie wiem jak z bębnami, raczej trudno będzie znaleźć w miarę mało zużyte bębny. Po lifcie chyba wszystkie CC mają już tarcze? Pytałem mechanika z opla czy dużo zachodu z wymianą bębnów na tarcze, stwierdził że w grę wchodzi wymiana całej osi tylnej :/ Chyba sobie daruję taką przeróbkę.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem używanych tarcz na szrocie i jeśli grubość pozwoli, przetoczeniu ich.

takie rozwiązanie jest chore to jest osczędzianie na własnym i nie tylko bezpieczeństwie...

 

Co mnie jedynie zdziwiło, to wymiar średnicy tarcz 236 mm, przez co klocki wystają po za tarczę i utworzył się na klockach taki rant,

to znaczy że coś jest nie od tego modelu dane do auta, klocki nie moga wystawac poza tarczę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od bezpieczeństwa - przykładowy koszt nowej tarczy, która jest dobra to ok. 80 zł, tak jak choćby tarcze hamulcowe TRW, co daje za komplet 160 zł. A jaki jest koszt kupienia szrotu i przetoczenia? (w odpowiednim warsztacie). Tutaj otrzymujesz gwarancję producenta i pewność, że produkt jest nowy. Przetoczenie wg mnie opłaca się, ale pod kilkoma warunkami: po raz - musisz mieć warsztat, który ma odpowiedni do tego sprzęt i Ci to właściwie zrobi, po dwa - zalecane jest, aby to były Twoje dotychczasowe tarcze. No i jeżeli tarcze kosztowały 600 zł/komplet, a nie po 50 pln...

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisząc używane na szrocie miałem nadzieję na auto ciut po wymianie tarcz i zezłomowane. Oczywiście takich się nie dostanie (chyba że cudem), a jak już to ceny 50 zł + wysyłka są nieopłacalne. TRW za 80 zł do CC 1.2 wentylowanych to w życiu nie widziałem, najmniejsza cena jaką mi krzyknięto za TRW to 130-160 zł za sztukę. Kupiłem 2 x ABS po 70 zł sztuka, klocki miałem nowe GM i jest git. Nic nie piszczy nic nie pulsuje. Płyty "adapterowe" idą na złom bo nawet nie ma tam czego toczyć. Teraz w kolejce czekają bębny, ale póki ręczny trzyma nie będę się w koszta pakował. Po prawie 2 tyg jazdy mogę z czystym sumieniem tarcze ABS polecić. No i w końcu abs prawidłowo działa.

Rozważałem przetoczenie z racji takiej, że mam darmowy dostęp w firmie zarówno do tokarek odpowiednich (kołnierze płaskie czy też zaślepiające często się u nas wytacza z odkuwek) jak i do kolegi specjalisty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

blowek

nadal masz problemy z samodzielnoscia

zmierz sobie ich grubosc ( uzywamy suwmiarki do tego )

i poszukaj jaka jest minimalna dla tego modelu

proste jak budowa cepa

 

podpowiem ze minimalna jest czesto wybita na tarczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności