Skocz do zawartości

tarcze hamulcowe i klocki - jakie firmy polecacie?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Heh, ojciec kupił sobie mondeo '98. Furka miała wymieniane hamulce w aso w oryginalnych częściach kilka kkm temu w niemcach jeszcze. I wiecie co? tarcze biją...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie krytykuję, ale chodzi mi o to, że nie ma tylko jednej słusznej firmy produkującej elementy układu hamulcowego. (Chociaż nie mam do niej nic) :P

Jeśli chodzi o TRW to jest to to samo co Lucas, tak samo Girling teoretycznie firma nie znana. A jednak kiedyś bardziej, potem podwykonawca przez długi czas dla właśnie TRW. Z ciekawości zerknij na elementy hamulcowa w BMW przez wiele lat pakowano właśnie na 1 montaż elementy Girling. Jest też Jurid może bardziej znana, a i Bendix. Ate też będzie miało bez wątpienia kilku podwykonawców, pytanie tylko jakie firmy.

Jaszczomp,

ale piiiiiiiiszczą

Nie tyle tarcze, ile to wina klocków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam!!

Szykuję się do wymiany tarcz i klocków hamulcowych przy mojej asterce ale nie wiem co wybrać. Zastanawiam się nad - Tarcze Brembo i ATE. Nacinane czy zwykłe??

Klocki Textar, ATE, Ferodo.

Mozy by mi ktoś poradził co wybrać.

Tarcze oczywiście pełne nie wentylowane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Vako, co do firm - jest przynajmniej kilkanaście tematów

wpisz frazę np -

jakie tarcze

do szukaj-ki tzn. tu: http://forum.opel24.com/search.php i poprzeglądaj tematy, które wyskoczą

Jest co najmniej kilku producentów których śmiało mogę polecić w tym i w/w przez Ciebie, a

wyboru dokonasz i tak sam czy to będzie jurid,girling, brembo, ate, trw, sbs, bosch, bendix, textar, itd. - przy czym wielkich różnic między nimi nie ma, a czasami zasadnicza to reklama i cena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Właśnie już dokonałem wyboru.

Kupiłem Tracze Brembo Max i klocki Ferodo Premium.

Nawet już jestem po wymianie jak narazie po próbnej jeździe to wszystko oki, zastanawia mnie tylko jedno dlaczego tarcze się tak grzeją ??? Parę razy zahamowałem kierownicą nie trzęsie. Może to jest normalne przy wymianie tarcz i klocków ??? , a po dotarciu to zniknie ??? ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Na początek nie za ostro z hamowaniem przez te pierwsze km

Po mieście przy częstym hamowaniu mogą być ciepłe czy gorące

Przy czym aby sprawdzić czy zaciski pracują jak należy, to zawsze możesz wyskoczyć za miasto, troszkę rozpędzić i pozwolić zatrzymać się bez używania hamulca (ew. pomóc ręcznym bo sprawdzasz np tylko przód) i wtedy obadać temp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Już wszystko sprawdziłem i zacisk działa tak jak należy te grzanie to było od hamowania, zauważyłem też że przy hamowaniu najpierw łapie tylne koła a później dopiero przód. Wydaje mi się że powinno być na odwrót przód powinien być mocniejszy bo z tyłu jest korektor siły hamowania i podejrzewam właśnie że to ten korektor jest zepsuty ale nie wiem czy dobrze myślę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności