Skocz do zawartości

drżenie kierownicy przy 120km/h


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie sądzę żeby to był problem tarcz. poza tym nowe tarcze można kupić za około 80 zł więc jaki sens jest przetaczać za 100? wystarczy przy zakładaniu nowych starannie wszystko oczyścić. jeśli to byłaby wina tarcz problem nasilałby się zdecydowanie przy hamowaniu.

 

pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam to samo na nowe felgi założone nowe opony i minimalne drgania na kierownicy przy 120 kmh na letnich oponach tego nie było co mi się nasuwa to może wina samych opon (inny producent)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałem do innego wulkanizatora i okazało się, że mam krzywe felgi z przodu (aluminiowe). Założyliśmy zamiast najbardziej krzywej felgi zapas i jeździ trochę lepiej... ale nadal drży. Nie mam innej drugiej stalówki na przełożenie - muszę sobie gdzieś pożyczyć i przełożyć oponę. Mam nadzieję, że do czwartku się wyrobię bo tego dnia mam 1800km do przejechania w jakieś 24h i po całym dniu za drgającym kółkiem może być niefajnie :?

 

Kto dobrze w Poznaniu prostuje felgi alu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam spokój leci jak tralala trzeba zrobić dwie rzeczy pierwsza sprawdzić czy punkty styku felgi z tarczą hamulcową nie są zabrudzone rdzą farbą piachem itp po dokładnym oczyszczeniu należy sprawdzić czy felga wchodzi ciasno na otwór centrujący szczególnie na alusach te plastikowe pierscienie co dają gratis do alufelg są do bani ponieważ mają spory luz i nie można wycentrować koła poprawnie a jak oryginały założyłem to koło trzeba było wciskać na otwór i samo się trzymało bez śrub

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto dobrze w Poznaniu prostuje felgi alu?

W Puszczykowie,albo w Gumbarze w Biskupicach wiem,ze dobrze prostuja.

 

Krisp, po załozeniu opon i tak trzeba ze 2 razy w krótkim czasie wywazac ponownie,bo opony sie dopiero układają na feldze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia sugestia!

Widzę, że jesteś optymistą jeśli piszesz: "sprawdziłem amory - sprawne w 50%"

W/g mnie to są zużyte w 50%, i według wszelkich normatywów bezpieczeństwa osiągnąłeś dopuszczlną granicę, powinieneś już je wymienić!( o komforcie jazdy zimą na zakrętach już nie wspomnę). Twój optymizm może szybko doprowadzić do kolejnych awarii zawieszenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze trzeba wyważać ponownie swego czasu po założeniu nowego zestawu opon bez ponownego wyważania przejechałem 100tys bez uszczerbku na oponach i zawieszeniu co prawda pod koniec leciutko drgały ale nie powodowały dużych wibracji . Najgorzej to jak samochód nie ma abs-u i przydrze się oponę podczas zblokowania kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności