Skocz do zawartości

drżenie kierownicy przy 120km/h


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja mam to samo co Tomasz~ od 110km/h-120km/h drży kierownica ale przy wyższej prędkości przechodzi, więc to z ignorowałem. Chociaż słyszałem że mogą to być końcówki drążków, warto sprawdzić.

Pozdrawiam. ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A droga jest ok? Bo u nas jest taki odcinek na autostradzie ze kazdemu fura lata jak szmata. Polski standard drogi hehe ...całe A4 takie jest. Jak to nie wywazenie to musisz zawieszenie sprawdzic jeszcze, no bo juz nie wiem. Moze pozycz ok kogos innego przednie kola i przełóz na chwile na test,

to moge tylko potwierdzic

stan nawierzchni jest taki ze glowa boli

po przejechaniu granicy przy tej samej predkosci nic absolutnie sie nie dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem dwa razy za pierwszym razem pojechalem wywarzyc kola to nic nie dalo wiec pojechalem do innego wulkanizatora ten wywarzyl jeszcze raz i to pomoglo!! ten pierwszy wulkanizator spartolil sprawe!! po jakim czasie za drugim razem jak pojawilo sie bicie okazalo sie ze felgi sa krzywe i trzeba bylo prostowac, po prostowaniu juz jest ok!!

a wiec pierw porzadnie wywarzyc a pozniej sprawdzic czy felgi sa proste jak wywarzanie nic nie da!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo. Przy predkosci okolo 110-120 kiera drgala a powyzej juz nie. Wina byly krzywe kola (delikatne podgiecia) Wywazenie dokladniejsze pomoze ale tego nie wyeliminuje. Wymienilem fele i juz jest okej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To ja opowiem o swojej przypadlosci, bo juz brakuje mi sil i checi, aby dalej bawic sie w upiekszanie auta. Kupilem atre II na zimowkach i wszystko gralo. Az wpadlem na pomysl wsadzenia 17". No i sie zaczelo... Wyjatkowych Felg o rozstawie srub 5x110 i 17 cali bylo i jest jak na lekarstwo w przystepnej cenie. Wiec kupilem 5x112 i wrzucillem na plywajacych je do astry+pierscien centrujacy. I tu powstal problem. miedzy 100 a 140km/h kierownica drzala i to bardzo. Felgi okazaly sie proste,wiec zwrocilem opony. Potem kupilem drugie i niby spokoj. Ale po 400 km znowu to samo. Sie wkurzylem bo ile mozna zmieniac, przekladac tyl na przod itp. Teraz zamowilem 5x110 ET 38 17". Jak teraz jeszcze bedzie mi trzasc to chyba wywale asterke na gielde do ludzi...

A tyle co ja sie nasluchalem dlaczego moze mi trzasc kierownica to chyba zaden z Was kol sie tyle nie nasluchal. Az trafilem na jednego madrego- powiedzial,ze jezeli kierownica trzesie to jest to wina tylko i wylacznie albo opon albo felg. Zbieznosc nie ma tu nic wspolnego.

Opony juz wymienilem, teraz felgi sprzedalem i czekam na nowe. Mialo byc pieknie a wyszlo inaczej...

A jak z ET do astry G ? Czytalem ze nawet ponad ET 40 wchodzi wiec to Et 38 u mnie podejdzie? tylko nie piszcie,ze sie myle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyh odepnę sie pod temat , mnie tez kierownica drży ale lekko, bardziej zas mi przeszkadza odpowiedz kierownicy na nierówności - szczególnie uwydatnia się to przy szerszych oponach i niskim profilu - po zmianie na letnie strasznie mnie to wqrza... Kierownica odbija lekko po wjechaniu na dziurę - jeżdżąc innymi autami nie zauważyłem tego nawet przy braku wspomagania (ja je mam). I co to może być :?:?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Jeśli zbieżność masz sprawdzoną - to tak jak piszesz - szerokie kapcie + wspomaganie + polskie drogi (koleiny) zawsze będzie ściągać kierownicę.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z ET do astry G ? Czytalem ze nawet ponad ET 40 wchodzi wiec to Et 38 u mnie podejdzie? tylko nie piszcie,ze sie myle...

Żeby o tym dyskutować trzeba znać szerokośc felgi.Zakładając ,ze masz 7 " wejdzie.

Ale po 400 km znowu to samo.

Prawie zawsze trzeba po takim przebiegu wywazyc koła,bo spartolony montaż od razu objawi się drżeniem.Kol. Tajga75 napisałem jak powinno sie montować opony i nie ma tych problemów.

 

 

wiec najpierw porządnie wywazyc ,a pozniej sprawdzic czy felgi sa proste

Raczej odwrotnie,bo po co wywazać jak cos jest krzywe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie do wyważania kół ma możliwość wcześniejszego zaprogramowania czułości. Od 1-9, przy czym 1 to b.dokładnie. Jeżeli ustawiona jest duża czułość to niemożliwym jest szybkie wyważenie koła, przy dużej czułości trzeba sie po prostu trochę nakręcić by koło było idealnie wyważone... a niestety zdarza się często że panom wulkanizatorom się tak śpieszy, że koła wywarzają z małą dokładnością. Trzeba poprosić o zwiększenie dokładności wywarzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności