Skocz do zawartości

drżenie kierownicy przy 120km/h


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sledzik1102

wyczytałem kiedyś na forum ze drżenie kierownicy może być spowodowane pokrzywionymi tarczami hamulcowymi(gdy były rozgrzane mogłeś wjechać w kałuże)-sprawdz je moze to ich wina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dodam że mam oryginalne alufelgi.

Jesli sie skupic tylko na kołach,to drgania przy 140 mogą sie objawiac przy lekko krzywej feldze,jestes pewny,ze felgi sa ideał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

co do tarcz hamulcowych to są na 100% dobre bo 2 tyg temu wymieniane (razem z klockami) bo miałem drżenie przy hamowaniu a teraz to znikło - tylko zostało przy prędkościach. No co do felg to raczej głowy nie dam bo mają swoje lata i widać z boku że są lekko otarte.Dzisiaj jade po raz czwarty do wulkanizatora podobno dobry-sprawdzimy felgi przełożymy - jak dzisiaj nie bedzie efektu to załamka pełna! Macie jakieś pomysły? :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam!

 

u mnei tak pojawiaja sie drgania .. jakby rezonansowe co 5 sekundy przy predkosci 120 km. Podobnie jak u uzytkownika _dave_ Czy to moze byc zbieznosc ? Moje autko bylo bite czy da sie to jakos usunac ? do 120 idzie rowno dopiero potem zaczyna sie taka pulsacja ? Czy w przypadku krzywych felg, tarcz i zbieznosci drgania nie powinny byc przypadkiem stale ? Dopiero zalozylem nowe opony i nic nie dalo :wesoly: Auta nie znosi przy hamowaniu.

 

[ Dodano: Wto Lip 29, 2008 18:47 ]

Byłem dziś na geometrii. Powiedziano mi, żebym nie robił jak nie chce płacić 100 zł bo zła geometria nie może być przyczyną drgań na kierownicy i że objawia się ona zwykle przez nierównomierne ścieranie opon skręcanie przy przyspieszaniu i hamowaniu czy piszczenie kół na zakrętach. Zamiast tego polecono mi żebym sobie dobrze wyważył koła albo zamienił przód z tyłem.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko i z autopsji.

Zaczynamy zabawę od tego co najtańsze w łatwe wymianie licząc, że to to.

Więc na pierwszy ogień idą łączniki drążka stabilizatora, wyważenie, opony.

A to guzik.

* Jeśli bije kierownica, choćby delikatnie, przy lekkim wciśnięciu hamulca przy np. 120km/h - na 100% tarcze hamulcowe do wymiany. Choćby nie wiem jak były grube są do wymiany i już.

* Jeśli mamy dziwne pływanie przodu, odczucie przemieszczenia góry auta przy ruszaniu na skręconych kołach, w lekkim zakręcie ze zmianą przyśpieszenia, lub inne opisane przeze mnie na moim asterkowym blogu objawy - na 100% poduszki amortyzatora.

 

Pierwszy raz od nowości poduszki wymieniałem po 83000km, no i niestety nie w ASO, bo supermajstrzy nie kapnęli się co stuka i powoduje właśnie bicie na kierownicy. Jedynie mniejszy serwis zaproponował wymianę, ale jakość wsadzonych części jest taka, że teraz po 8000 tys. km znów są do wymiany.

 

Wszystko sprawdzać na idealnie gładkiej drodze, wybojach to można sobie od razu odpuścić jakiekolwiek testy. Idealnie nadaje się do tego autostrada albo nowy odcinek nawierzchni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności