Skocz do zawartości

Silnik X10XE 1.0 12V - pompa paliwa nie pracuje


Gość leszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Auto ogarnięte. Dostałem się w końcu do czujnika położenia wału. Pomiar rezystancji wykazał 1,4Mohm. Spodziewana wartość miała byc 800-1200ohm. Ponadto czujnik nie zwracał sygnału po podpięciu oscyloskopu. Do tego był jakiś chinol włożony.

Dałem bosha.

 

Zobaczymy ile to podziała.

 

Dziekuję Szanowni Panowie za wszelką pomoc!

 

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...
Gość marianm68

Odświeżę temat. Mam podobne objawy w Corsie z silnikiem 1.0 (Z10XE).

Silnik pracował bez problemu (był rozgrzany). Po około 30min od zgaszenia podczas uruchamiania odmówił współpracy, ze trzy razy jakby łapał ale zaraz gasł. Dwa dni stał na parkingu i zapalił bez żadnego problemu. Kilka razy zapalił (jazda po mieście -krótkie odcinki, zdążył się rozgrzać) by po kolejnym zgaszeniu już nie zapalić.

​Wczoraj sprawdzałem pompkę, przekaźnik, bezpiecznik wszystko wygląda na sprawne.

Zauważyłem że gdy występuje problem z uruchomieniem, to w ogóle nie pracuje pompa paliwa (nie dostaje napięcia).

Dziś rano Corsa zapaliła, pompka została uruchomiona na chwilę po włączeniu zapłonu i pracowała po uruchomieni silnika. Silnik pracuje równo.

 

Autor tematu wymienił czujnik położenia wału i jak rozumiem to rozwiązało jego problemy.

Moje pytania:

Czy wadliwy czujnik położenia wału korbowego ma wpływ na załączenie pompy paliwa po włączeniu zapłonu?

Czy może to zależeć od innych czujników?

 

Zamierzam kupić czujnik położenia wału (a to nie są tanie rzeczy) ale zastanawiam się co jeszcze może spowodować brak pracy pompy paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być pewnym na 100% to warto sprawdzić podpinając pod komputer diagnostyczny (jak problem występuje), ale w większości przypadków to on powoduje problemy - poczytaj jak go zamontować prawidłowo bo może być powtórka z rozrywki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy wadliwy czujnik położenia wału korbowego ma wpływ na załączenie pompy paliwa po włączeniu zapłonu? Czy może to zależeć od innych czujników?

 

 

Czujnik wału daje sygnał na sterownik.

Jeżeli sterownik nie widzi czujnika to nie puści prądu na pompę.

 

 

Czujnik wału możesz sprawdzić. Pisane jest o tym na forum

Na Youtube są też filmiki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość marianm68

Dziękuję kolegom za szybkie odpowiedzi.

W moim przypadku uszkodzona okazała się pompa paliwa. Zmyliło mnie to że, po wyjęciu pompy i podłączeniu do akumulatora (w celu sprawdzenia) silnik pompy pracował a po zamontowaniu w zbiorniku raz pompa działała a innym razem nie. Mój błąd!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość radzio49aa

Witam. Podepnę się do tematu. U siostry w samochodzie corsa C 1.0 12v. Podjechała pod sklep zgasiła samochód i już nie chciał odpalić. Pompa paliwowa sprawdzona jest Ok. Gdy zewre przekaźnik od pompy paliwa samochód odpala ale nie reaguje na gaz. W czym może być problem gdzie szukać ? Dodam jeszcze ze na początku wymieniłem przekaźnik na nowy auto odpalalo ale nie sprawdziłem czy reaguje na gaz. Zostawiłem samochód na 3 godziny i znowu nie odpalalo wtedy wymiana przekaźnika nic nie pomagała.  Jedynie jego zwarcie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności