Skocz do zawartości
leszczu

Silnik X10XE 1.0 12V - pompa paliwa nie pracuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Auto ogarnięte. Dostałem się w końcu do czujnika położenia wału. Pomiar rezystancji wykazał 1,4Mohm. Spodziewana wartość miała byc 800-1200ohm. Ponadto czujnik nie zwracał sygnału po podpięciu oscyloskopu. Do tego był jakiś chinol włożony.

Dałem bosha.

Zobaczymy ile to podziała.

Dziekuję Szanowni Panowie za wszelką pomoc!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy pompa paliwa cala kompletna pasuje 1.2 do 1.0? (pojemność silnika)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżę temat. Mam podobne objawy w Corsie z silnikiem 1.0 (Z10XE).

Silnik pracował bez problemu (był rozgrzany). Po około 30min od zgaszenia podczas uruchamiania odmówił współpracy, ze trzy razy jakby łapał ale zaraz gasł. Dwa dni stał na parkingu i zapalił bez żadnego problemu. Kilka razy zapalił (jazda po mieście -krótkie odcinki, zdążył się rozgrzać) by po kolejnym zgaszeniu już nie zapalić.

​Wczoraj sprawdzałem pompkę, przekaźnik, bezpiecznik wszystko wygląda na sprawne.

Zauważyłem że gdy występuje problem z uruchomieniem, to w ogóle nie pracuje pompa paliwa (nie dostaje napięcia).

Dziś rano Corsa zapaliła, pompka została uruchomiona na chwilę po włączeniu zapłonu i pracowała po uruchomieni silnika. Silnik pracuje równo.

Autor tematu wymienił czujnik położenia wału i jak rozumiem to rozwiązało jego problemy.

Moje pytania:

Czy wadliwy czujnik położenia wału korbowego ma wpływ na załączenie pompy paliwa po włączeniu zapłonu?

Czy może to zależeć od innych czujników?

Zamierzam kupić czujnik położenia wału (a to nie są tanie rzeczy) ale zastanawiam się co jeszcze może spowodować brak pracy pompy paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby być pewnym na 100% to warto sprawdzić podpinając pod komputer diagnostyczny (jak problem występuje), ale w większości przypadków to on powoduje problemy - poczytaj jak go zamontować prawidłowo bo może być powtórka z rozrywki.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wadliwy czujnik położenia wału korbowego ma wpływ na załączenie pompy paliwa po włączeniu zapłonu? Czy może to zależeć od innych czujników?

Czujnik wału daje sygnał na sterownik.

Jeżeli sterownik nie widzi czujnika to nie puści prądu na pompę.

Czujnik wału możesz sprawdzić. Pisane jest o tym na forum

Na Youtube są też filmiki

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję kolegom za szybkie odpowiedzi.

W moim przypadku uszkodzona okazała się pompa paliwa. Zmyliło mnie to że, po wyjęciu pompy i podłączeniu do akumulatora (w celu sprawdzenia) silnik pompy pracował a po zamontowaniu w zbiorniku raz pompa działała a innym razem nie. Mój błąd!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi