Skocz do zawartości

Znikający OLEJ B+G


Gość tombit

Rekomendowane odpowiedzi

Te kupowane na rynku wtórnym też mogą mieć "MADE in CANADA" czytaj Litens i o napinacze zwykle tu chodzi

 

 

Silnika nie trzeba wyjmować - troche umiejętności i da się do wszystkiego dostać

ale to żadna nowość

 

 

Jesli przebieg jest oryginalny to czy auto po tak małym przebiegu może brać już olej ?

 

przebieg przebiegiem a lata robią swoje

13lat na uszczelniacze to sporo a b. często za sporo

 

 

300zł za robocizne

albo więcej było ściemnione niż robione

albo w dużej desperacji ktoś w/w czynności robił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość D3vill

Zacznijmy od ceny usługi. Jeżeli problem brania oleju ustał no to śmiało mogę powiedzieć, że wygrałeś bo 300zł to ja wziąłem za podniesienie czapy odwiezienie do firmy, poskładanie na cacy i rozrząd z rozpędu bez szarpania dołu. Nie wiem jak w Omegach B FL ale w X20XEV, żeby wymienić pierścienie czyli dobrać się do tłoków trzeba się przebić przez pompę i zdjąć miskę małą i to duże nad miską ( :P) co mnie bardzo sfrustrowało bo musiałem podwieszać silnik a ilość śrub na które przykręcona była pompa była słuszna... Jakby ktoś za to chciał 300zł razem z górą to bym nawet nie schodził się wykąpać w oleju tylko z uśmiechem zapłacił takie moje zdanie.

 

Zrobienie kompletu góry i dołu tak jak napisałeś kosztowało nas 800zł głowica (wszystkie prowadnice, 8 zaworów, docieranie, uszczelniacze, sprawdzenie szczelności, planowanie) 300zł pierścienie panewki plus uszczelki i rozrząd nie pamiętam bo nie podliczałem tak dokładnie ale w granicach 300 - 400zł. Wszystko po mega zniżkach warsztatowych (rzędu 30 i więcej %) i w grudniu zeszłego roku czyli koszt podobny i do przyjęcia.

 

Teraz problem przedwczesnego zużycia. Moja Omega B X20XEV ma natłuczone 310k i silnik jest napewno fabryka bo po poprzednim właścicielu zdjąłem rozrząd który miał najechane 80k km i rolki mi się rozpadły w rękach (ledwo zdążyłem bo mialem prawo nawet do domu dojechać), zapach oleju był nieprzeciętny, też raczej siedział tam z 30 - 40k lekko i pajac wkręcił, że był 10W40 i jak zalałem takiego oleju to się odezwało dosłownie wszystko (poza panewkami może) i zaczęło dmuchac i dołem także niedługo pewnie będę szarpał kolejne Oplowskie 2.0... no ale mój motor ma 310k km i jak mówiłem o serwisie nie było mowy praktycznie wcale i jeżdżony na LPG II gen... tyle tylko, że nie dało się go przesadnie katować bo mam automat.

 

Przy 220k to albo była niemiłosiernie katowana albo masz pecha po prostu, nie ulega też wątpliwości, że nowsze silniki zwłaszcza w oplu nie porażają trwałością.

 

No ale masz dużą inwestycję za sobą i teraz autko na pewno jeszcze dużo pojeździ więc tylko się cieszyć :-)

 

I to by było na tyle z opowieści

Pozdrawiam

Edytowane przez D3vill

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Po roku moge stwierdzic, że była to dobra inwestycja
Ale temat powrócił
Chodzi o to, że cieknie mi olej spod tzw klawiatury... - tak to nazwał mechanik
Wyciek jest w tym miejscu gdzie jest czujnik temperatury czyli tak jakby z tyłu - zeby zobaczyc mechanik uzywał takiego lustereczka

 

Olej "kapie" wycieka go nieduzo - musze dolac setke na miesiąc. Na co patrzec ?
Czy to wina jedynie uszczelki ?
Mechanik sugerował ze cos sie rozwarstwia i żeby nie inwestowac w silnik, bo wymienie uszczelke i za rok będzie to samo.
Poradzicie coś....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość pawel2493

kolego to jest normalne w x20xev ! cieknąca pokrywa to tradycja w tym silniku! (nawet na nowej uszczelce)

zdejmij pokrywę , wyczyść ją , starą uszczelkę (najlepiej nitro) , miejsce przylegania papierem ściernym 500 , potem masa uszczelniająca (nie silikon ! bo to dobre jest ale do cycków) i masz spokój na wieki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za dobry pomysł ;)
czylli mase uszczelniającą dajemy zamiast uszczelki ? Czy raczej masa uszczelniajaca + uszczelka da efekt na wieki
Ja z pewnością nie będe tego robił tylko zlece to mechanikowi, ale coś mu podpowiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość pawel2493

Dzieki za dobry pomysł ;)

czylli mase uszczelniającą dajemy zamiast uszczelki ? Czy raczej masa uszczelniajaca + uszczelka da efekt na wieki

Ja z pewnością nie będe tego robił tylko zlece to mechanikowi, ale coś mu podpowiem

wybaczcie , że dawno nie odp .

jeśli chodzi o temat to masę dajemy razem z uszczelką!!!!!!!!

nie wiem czy uporałeś się z tym już , ale jeśli nie (lub inni) to po-prostu ściągasz pokrywę , czyścisz wszystko dokładnie ( nawet starą uszczelkę jeśli chcesz założyć ponownie) potem odtłuszczanie (polecam nitro) i montaż! masa ma być po obu str uszczelki! efekt u mnie już 6 lat spokoju!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzebałem temat, bo się mi przypomniał ;)
Auto sprzedane - chociaż żal jest, bo dużo w niego zainwestowałęm

Olej się uspokoił - to znaczy dolewać i tak trzeba było, ale tak raz na kilka miesiecy.
Z przyzwyczajenia sprawdzałem co tankowanie, ale później już człowiek zapominał.

Inwestycja się powiodła, a nowy właściciel jeździ do dzisiaj i chwali sobie.

Jedno co powiem - konfort jazdy w Omedze jest wart tych pieniędzy.
Gdy mijam teraz te auta to zazdroszcze i miło wspominam czasy gdy woziłej jeszcze wózek dla dziecka i wszystko się mieściło.
Generalnie jeśli Omega nie bierze oleju - to znaczy że już nie ma oleju ;)
Te auta zawsze biorą - bo tak skonstruowano silnik w tamtych czasach.
Jeśli miałbym się pchać w to jeszcze raz i miałbym jakąś zadbaną OMESZKE to pewnie bym się połakomił .

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Moja Vectra B 1,6 B+G przy 160 tyś brała olej , wymieniłem pierścienie + uszczelniacze zaworów + dotarcie zaworów , no i pomogło , najczęściej starczy wymienić same uszczelniacze zaworów bez zdejmowania głowicy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności