Skocz do zawartości

Glosny rozruch silnika czy to pompa oleju czy popychacze zaworów..


Gość kasa1979

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz moderator zamknął mi jeden temat to pisze ponownie.Mam taki problem,podczas uruchamiania silnika slychac brzeczenie,klekotanie jak stary klekot diesel wydobywajace sie z okolic pompy oleju i rozrzadu.Jak uruchomie silnik to brzeczenie glosne trwa do okolo 10sek,zaraz po zgaszeniu i uruchomieniu ponownie silnika nie slychac tego dopiero trzeba odczekac gdzies okolo 30 min zeby znowu to bylo slychac podczas uruchamiania silnika,dziwny odgłos znika po zgasnieciu kontrolki oleju na liczniku.Na nowym kompletnym rozrzadzie jest przejechane 5 tys.km.Pompa nie wymieniana,moze ona tak hałasuje.Mechanik powiedzial mi ze to popychacze zaworow juz sa nie szczelne i nie trzymią oleju,tylko ze ten odglos jest słyszalny od strony paska alternatora.Moze lepiej zaczac od pompy,niz odrazu wymieniac 16 szt popychaczy.Znalazlem takie marki popychaczy INA 35zł/szt, TOPRAN 16zł/szt, AJUSA 37zł/szt.Jaką polecacie marke zeby była dobra? Jezeli jest ktos w temacie a moze mi pomoc to bardzo prosze o wypowiedz.

 

 

Kacper-nie bądz taki złosliwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Na nowym kompletnym rozrzadzie jest przejechane 5 tys.km.Pompa nie wymieniana,moze ona tak hałasuje

 

A tyle razy pisano aby wymieniać pompę wody razem z rozrządem. Gdyby to była jednak pompa na wykończeniu to hałasować będzie raczej cały czas.

 

Co do popychaczy to mają one swój charakterystyczny klekot gdy nie trzymają ciśnienia.

Po uruchomieniu zimnego silnika zwykle któryś przez chwilę hałasuje. Chyba każdy mechanik potrafi rozpoznać czy ten dźwięk jest z popychaczy czy czegoś innego.

Ważne jest też dla ich prawidłowej pracy to jaki masz wlany olej.

 

 

 

 

 

Kacper-nie bądz taki złosliwy.

Mogę dopiero być - ale nie o tym temat :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej mam wlany Mobil pól syntetyczny,podczas pracy silnika jakis popychacz sie odezwie czasami,ale najgorszy jest ten odgłos klekot podczas uruchamiania silnika slyszalny od strony rozrzadu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo świeci kontrolka oleju po rozruchu ?

 

Kontrolka swieci tyle ile słychac ten klekot,klekot znika i kontrolka gasnie i silnik ładnie pracuje.

 

Gardi1

Jestem z Bielska Bialej.

 

Dzisiaj pokazywalem to koledze i stwierdzil tak samo jak ja,ze odglos wydobywa sie z boku silnika od strony rozrzadu.Moze uda sie mi to nagrac na filmiku i wrzuce to na neta to posluchacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro znalazłem tylko pompe wody http://moto.allegro.pl/pompa-wody-opel-astra-corsa-06-meriva-tigra-i2558870912.html Nigdzie nie widze pompy oleju,ma moze ktos jakies zdjecie jak ona wyglada moze zebym mniej wiecej wiedzial czego szukac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności