Skocz do zawartości

Brak kierunkowskazu, żarówki sprawne.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry :)

 

Szukałem na forum i wiem, że temat taki już był, ale w tym wątku nie znalazłem i nie podano odpowiedzi dlatego piszę nowy wątek na forum.

 

1. Żarówki kierunkowskazów sprawne - ok.

2. Awaryjne świecą i działają, migają. - ok

3. Lewy kierunkowskaz - ok.

4. Ale prawy nie działa - kiedyś działał, potem z czasem było różnie - raz działał a niekiedy nie... Lecz ostatnio już wcale nie działa, po włączeniu prawego kierunkowskazu słychać tylko tykanie przekaźnika, takie szybkie, ale niestety brak oznak świetlnych. Awaryjne działają (w ten sposób najprościej sprawdziłem, że żarówki są ok).

 

Jak i co zobaczyć, zmierzyć, sprawdzić? Od czego zacząć? Jak naprawić usterkę?

 

 

p.s. zapomniałem... - To jest model Opel Frontera z silnikiem benzynowym 2.0 z 1996 roku. Frontera Sport 2.0 KAT.

Edytowane przez domagalag

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 22:55

Witam.

Nie działa tylko przedni lub tylny, czy cała strona ?

 

Tak jak wspominałem, brak oznak świetlnych czyli nie działa cała prawa strona i żadna z 3 żarówek nie miga i nie miga również kontrolka na desce rozdzielczej. Ale jak włączę awaryjne to wszystkie żarówki i kontrolka na desce rozdzielczej ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najprościej zacząć od podmiany przerywacza, nie jestem pewien ale możesz mieć dwa - osobny na każdą stronę.

Może być też tak, że styki na nim są zabrudzone i nie kontaktują,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawione :)

 

Dostałem się do przekaźnika , jest jeden i styki ma ok. Jednak musiałem odkręcić kierownice, rozkręciłem ten biały plastik w którym znajduje się manetka do włączania świateł drogowych i kierunkowskazów, tam blaszka nie kontaktowała, prysnąłem "Kontakt" w sprayu, śrubokrętem ją popukałem i działa teraz super ok.

 

Dziękuję za pomoc :) Temat zamknięty.

Edytowane przez domagalag

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zrobiłem fotek...

 

Sam miałem trudność ze znalezieniem, cały czas słyszałem, że tyka ale nie mogłem go zlokalizować, niepotrzebnie odkręcałem dolną plastikową pokrywę pod kierownicą i głośnik, bo tam go nie ma :/

 

Ale jest tak, obok pedałów sprzęgła, hamulca po lewej stronie jest plastikowa osłonka przykręcona jedną śrubką, po odkręceniu jej, właśnie tam znalazłem przekaźnik od kierunkowskazów oraz kilka innych przekaźników. Ten od kierunków był "luzem", może być tak, że trzeba w tę komorę błotnikową sięgnąć po niego. Poza tym wyżej jest jeszcze jeden przekaźnik, nie wiem od czego , ale aby go wypiąć to już raczej trzeba plastikową pokrywę pod kierownicą zdjąć...

 

P.S. Dodałem zdjęcie, na zdjęciu nie mój samochód ale pokazane jest gdzie szukać tego przekaźnika.. Pod tym bocznym plastikiem (1 śrubka).

 

post-31300-0-73993500-1347762447_thumb.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość P_r_z_e_m_o

Ja mam podobny problem, nie działa prawy kierunek w przedniej lampie.

Wszystkie inne działają, nie działa też jak są włączone awaryjne. Problem dotyczy Vectra C 2002.

Podmiana żąrówek nie spowodowała zadziałania. Żarówka jest dobra.

PS

Nie wiem jak dopisać w profilu, że mam dwie Vectry B i C :>

Coś mi się zdaje, że teraz będę częściej zaglądał na to forum mam nowy-stary nabyte Vectra C w 2,0 dieselku. :jupi:

Edytowane przez P_r_z_e_m_o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość P_r_z_e_m_o

Podbijam' czy ktoś przynajmniej potrafi mnie naprowadzić co ewwntualnie sprawdzić? Do lampy nie dochodzi napięcie do kierunkowskazu, nie wyświetla się komunikat o spalonej żarówce. Jak spaliły się żarówki w światłach mijania, w ciągu 2 tygodni wymieniłem obie, taki komunikat był.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Jakoś nie widzi mi się ciągnięcie drugiego kabelka od kierunkowskazu na błotniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość P_r_z_e_m_o

Sprawa się wyjaśniła po tym jak nagle zapalił się kierunek na błotniku i nie chciał zgasnąć.

Spaliło się coś w skrzynce bezpieczników, ponoć nie dało się tego naprawić i została wymieniona skrzynka bezpieczników,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności