Skocz do zawartości

CB - Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo zależy od możliwości auta :wink: szczerze mówiąc gdzie w astrze zamontujesz radio by było bezpieczne przed janosikami ? W wersji hatchback nie ma takiej możliowości.

 

Najgorsze jest również to,że i antene w mojej wersji ciężko zamontować będzie, a magnesówki nie chcę. Zobaczymy jeszcze jak zdam egzaminy w poniedzialek to będę działał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous
Dużo zależy od możliwości auta :wink: szczerze mówiąc gdzie w astrze zamontujesz radio by było bezpieczne przed janosikami ? W wersji hatchback nie ma takiej możliowości.

 

Najgorsze jest również to,że i antene w mojej wersji ciężko zamontować będzie, a magnesówki nie chcę. Zobaczymy jeszcze jak zdam egzaminy w poniedzialek to będę działał

 

Ja mam upchnięte na listwie aluminiowej przykręconej pod skrzynką bezpieczników (klapka wyjęta na stałe, radio ALAN 100 PLUS). Nie bardzo widoczne, gruszka wisi na uchwycie zamykania drzwi. Antena magnes CB Line 140 cm. Zasięg w trasie spokojnie ok. 10-12 km. Zasilanie z zapalniczki. Jak ktoś ma jakieś pytania to mogę podesłać fotki sposobu montażu.

 

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio zamontowałem, antene też. Ogólnie radio schowałem w schowku podłączając je pod zasilanie tej lampki. Zostało zestrojone, ale do działania mam pare uwag:

 

Problem jest taki - podczas jazdy i na modulacji AM słysze burczenie zależne od obrotów silnika, im więcej tych obrotów jest tym częstotliwość buczenia mocniejsza.

Radio jest podłączone do lampki ze schowka, lampka została odłączona, a podłączone radyjko, antena została zestrojona.

 

A druga sprawa to ten zasięg, no dobrze słysze ludzi jak się mijamy lub w odległosci 2 km, ale pozniej szum, regulując squech było to słysze dobrze oprócz tego burczenia związanego z obrotami ale zasięg mały.

 

Czy więc wymiana samego bata na np. 1.6 - metra pomoże ?? czy róznica będzie znacząca ?

 

Czy lepiej kupić antene jakąś z cewką, pomóżcie.

 

Radio jest podłączone pod zewnętrzny głosnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Radio zamontowałem, antene też. Ogólnie radio schowałem w schowku podłączając je pod zasilanie tej lampki. Zostało zestrojone, ale do działania mam pare uwag:

 

Problem jest taki - podczas jazdy i na modulacji AM słysze burczenie zależne od obrotów silnika, im więcej tych obrotów jest tym częstotliwość buczenia mocniejsza.

Radio jest podłączone do lampki ze schowka, lampka została odłączona, a podłączone radyjko, antena została zestrojona.

 

Możesz po prostu mieć zakłócenia na zasilaniu (radio wyłapuje pracę wtrysku paliwa), moze powinieneś mieć po drodze jakiś filtr? Ja mam zasilanie z zapalniczki i tylko chwilami słyszę zakłócenia od obrotów (w zakresie 1200-1700 obr/min).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, może jak umyje ;p mojego astrolota to zrobie fotki z anteną :) by mi nikt :wesoly: tutaj nie wytknął ze mam najbrudniejsze auto w Polsce :wesoly: albo z forumowiczy :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Ja mam tylko zakłócenia jak przestawiam lusterka (elektryczne), ale na tyle rzadko to robię, że sobie daruję korekty.

Co do squela - to musisz go wyczuć, bo jest to delikatne pokrętło - jak przesadzisz, to razem z szumami wytniesz sobie nadających na słabych antenach (stosować z wyczuciem). W Unidenie 520 XL jest dodatkowo ustawianie czułości odbiornika - kombinacja tych dwóch ustawien daje zadawalające wyniki.

 

szerokości :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A ja mam w schowku w ASTRZE II :D pod radiem CD:) lekko wycielem dziure z tyłu wsunołem przykreciłem sróbka i dałem malego klinka zeby glosnika nie zaslaniało i jest cacy jutro dam fotki:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A ja mam w schowku w ASTRZE II :D pod radiem CD:) lekko wycielem dziure z tyłu wsunołem przykreciłem sróbka i dałem malego klinka zeby glosnika nie zaslaniało i jest cacy jutro dam fotki:)

 

Myślałem nad takim rozwiązaniem, więc czekam na fotki, może zmienię lokalizację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności