Skocz do zawartości
kurpik1990

uklad chlodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam problem wentylator chlodnicy nie wlacza sie sprawdzalem po zwarciu wtyczki na czujniku w chlodnicy i dziala. czujnik jest nowy .czy ktos zna moze taki problem albo pomoc go rozwiazac ? to jest vectra a 1.6 8v 91r. silnik c16nz . prosze o pomoc . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

po zwarciu wtyczki na czujniku w chlodnicy i dziala. czujnik jest nowy

Witam. Dzisiaj z tym wojowałem , więc mogę z czystym sumieniem powiedziec - zamienniki są do kitu. Poszukaj na szrocie używki i będziesz miał problem z głowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale czujnik jest firmy EPS wiec z doswiadczenia wiem ze to nie taki bubel mialem doczynienia z harta i to jest nic nie warte a czujnik dziala bo gotowalem wode czujnik wsadzilem do wrzacej wody i w czujniku obwod jest zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a przekazniki dobre sa ??

chlodnica sie nagrzewa ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chlodnica jest chlodniejsza na dole a u gory ciepla nawet goraca dzis to zauwazylem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

post pod postem ale chce odswiezyc temat auto u mechanika a mowi ze trzeba wymienic chlodnice ,pompe , rozrzad i termostat ze chlodnica jest na dole bardziej zimniejsza od gory i nie idzie prawidlowa temp. do czujnika wentylatora ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

chlodnica jest na dole bardziej zimniejsza od gory i nie idzie prawidlowa temp. do czujnika wentylatora ?

Jeśli na zwarcie było ok , to szukaj dalej czujnika . Nie wiem czy w dwupinowych termowłącznikach opel też nie namieszał , bo trzypinowe są dwa rodzaje - "zwierne" i "rozwierne" . Po naszemu , w jednym typie włączenie wentylatora następuje po zwarciu styków w czujniku , a w drugim - po rozwarciu .

Dlatego lepiej dorwać coś na szrocie , niż kupować w sklepie , bo raczej niewielu sprzedawców wie o tych niuansach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale dokladnie takie same sybmbole sa na nowym i na starym a stary dzialal wczeesniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi